Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Petr Pavel poslal Babišovi výzvu: Nesmyslné. Hrozí mi smrtí, vzkázal expremiér

Andrej Babiš a Petr Pavel.
Zdroj: Herminapress, showpix, koláž eXtra.cz
prezidentské volby

Petr Pavel vyzval na svém twitterovém účtu Andreje Babiše ke třem krokům. Ty mají vést ke zklidnění nálady ve společnosti, která je podle Pavla rozdělená hlavně kvůli stylu kampaně, kterou expremiér a šéf hnutí ANO vede. Jen pár minut poté měl expremiér mimořádný projev, ve kterém mimo jiné oznámil, že končí s kontaktní kampaní mezi voliči.

Andrej Babiš v úterý odpoledne na tiskové konferenci oznámil, že končí s kontaktní kampaní mezi voliči. Důvodem je podle něj další anonymní dopis, ve kterém mu muž s flintou vyhrožuje, že ho zastřelí. Autor dotčeného dopisu prý také napsal, že trpí rakovinou, takže nemá co ztratit. Debaty s Pavlem se však Babiš zúčastní.

„Pokud Andreji vyhrajete prezidentské volby, vezmu si flintu a vydám se na svůj poslední lov. Toho raka, co v sobě nosím, už stejně nepřemůžu, ale pořád ještě se mohu stát pro své syny hrdinou a svým vnoučatům zajistit lepší budoucnost. Buďto prohrajete, nebo zemřete, anebo odstupte a tím si zachráníte nejen život, ale i čest. Je to jen na vás,“ četl Babiš z údajné anonymní zprávy během svého mimořádného projevu.

Babiš vyzval k respektování názorů ostatních a k zastavení nenávisti. Uvedl, že své podporovatele vždy prosil o to, aby se chovali slušně.

Pavel: Omluvte se vojákům a stáhněte billboardy

Pár desítek minut před začátkem tohoto proslovu vyzval Petr Pavel svého protikandidáta na post prezidenta republiky ke zklidnění situace ve společnosti. Vyčítá mu, že vlivem jeho kampaně dosáhl konflikt kritické hladiny. Na svém Twitteru pak napsal tři kroky, které by mohly pomoci uklidnit náladu ve společnosti.

"Důsledkem Vaší kampaně konflikt ve společnosti dosáhl kritické hladiny a musíme ho zmírnit. Ať vyhraje kdokoliv z nás, uvědomte si odpovědnost za to, v jakém stavu bude naše společnost po volbách. Vyzývám Vás učinit následující kroky," píše Pavel.

1. Stáhnout všechny reklamní materiály, kde používáte strach ze zatažení do války.

2. Omluvit se vojákům a jejich rodinám kvůli poškození jejich pověsti ve společnosti.

3. Veřejně vyslovit závazek neútočit a neeskalovat situaci v TV debatách, které budou sledovat miliony lidí.

Babiš se vůči Pavlově výzvě ohradil s tím, že je nesmyslná.

Závěrečnou část kampaně doprovází zejména téma války. Babiš byl kritizován za billboard s textem "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják." Po kritice slíbil slovo voják nahradit generálem. Oponentům vadí i následný billboard "Generál nevěří v mír" s dovětkem "Volte mír. Volte Babiše". Podle kritiků se Babiš snaží téma války využít ve svůj volební prospěch.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy