Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Výstraha před mrazem: Na Česko se žene prudké ochlazení, teploty spadnou pod nulu

žena, zrzka, zima, čepice
Zdroj: Pixabay
Počasí

Čeká nás teplotní šok, meteorologové z ĆHMÚ vydali novou výstrahu. Do Česka dorazí studená fronta a teploty klesnou k nule. O víkendu se však oteplí a teploty naopak stoupnou až k dvaceti stupňům Celsia. 

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu vydali varování před náhlým ochlazením. V pátek 23. září bude jasno až polojasno, postupně oblačno. Nejnižší noční teploty 5 až 1 stupeň a při déletrvajícím vyjasnění klesnou až k -1 stupni Celsia. Nejvyšší denní teploty pak budou podle ČHMÚ 14 až 18 stupňů a na horách kolem 8 stupňů.

Výstraha platí pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj. Platí 23. září od 1:00 hodiny do 8:00 ranních hodin.

O víkendu se oteplí

„Při déletrvajícím vyjasnění se očekává mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu (papriky, rajčata, okurky),“ varují meteorologové. Doporučení ke zmírnění následků jevu jsou následující: Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů.

O víkendu naopak přijde oteplení. V sobotu budou denní teploty 15 až 19 stupňů Celsia. V neděli se o stupeň ochladí. Bude také oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy