Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Výpověď otce ruského mladíka, kterého roztrhal žralok: Nemohl jsem nic dělat, byl to mlýnek na maso, říká

Vladimir Popov se stal obětí žraloka.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Úmrtí

Žádný rodič nechce přežít své dítě, ale to, jakým způsobem Rus Jurij Popov přišel o syna, bylo skutečně zničující. Byl totiž svědkem, jak jeho syna Vladimira ve čtvrtek roztrhal žralok v egyptské Hurghadě. Jak uvedl na Telegramu, pociťoval ohromnou bezmoc, protože v momentě, kdy predátor zaútočil, nemohl vůbec nic dělat. 

Naprosto otřesný pohled musel vytrpět Rus Jurij Popov. Byl totiž přímým svědkem toho, jak jeho syna Vladimira ve čtvrtek zabil žralok. "Šli jsme si jen odpočinout na pláž," uvedl zdrcený otec na Telegramu. "Náhle mého syna napadl žralok. Všechno se to stalo během několika sekund," popsal momenty, které z hlavy nejspíš už nikdy nedostane.

Byl to právě Jurij, po kom nebohý Vladimir volal, když ho už drtily zuby predátora. "Papa," ozývá se opakovaně na mrazivých záběrech, které obletěly svět. Vladimirovi však nebylo pomoci, což si uvědomoval i jeho otec. A právě to bylo asi to nejhorší.

"Jaký druh pomoci můžete v takovém případě poskytnout? Byl to mlýnek na maso, stalo se to během 20 sekund. A pak ho stáhl pod vodu," řekl Popov a dodal, že byl naprosto bezmocný. Za synem by totiž nestihl doplavat, a i kdyby ano, zřejmě by proti útočícímu dravci stejně nic nezmohl.

V Hurghadě si koupili byt

Šokovaný rodič navíc přiznal, že by něco takového na pláži oblíbeného letoviska v Hurghadě nikdy nečekal. "Je to naprosto nešťastná souhra okolností, protože je to bezpečná pláž. Spousta lidí, lodí, je tam velký ruch. Obvykle žraloci útočí na odlehlých plážích... Je to krutý osud," kroutil hlavou zdrcený otec.

Popov spolu se synem Vladimirem se přestěhovali z Ruska do Hurghady před několika měsíci. V egyptském letovisku, které je oblíbené i mezi Čechy, si koupili podle ruského portálu Baza byt. I proto se spekuluje, že rodina utekla z Ruska před mobilizací. Tyto zprávy ale doposud nejsou potvrzené.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy