Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Vyostřený duel Babiše a Petra Pavla: Znamená chaos, zkritizoval soupeře generál. Expremiér řešil city

Andrej Babiš a Petr Pavel v debatě na CNN Prima News.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
předvolební debata

Prezidentští kandidáti se střetli v předposlední televizní debatě, která se konala na CNN Prima News. Duel se nesl v podobném duchu jako předchozí debaty. Kandidáti se střetli ohledně minulosti i vzájemných výroků. Pavel svého protikandidáta tituloval "poslancem za KSČM", Babiš zas o Pavlovi mluvil jako o "typickém reprezentantovi totality".

Debata prezidentských kandidátů na CNN Prima News byla už několikátou v řadě a oba soupeři tak spíše opakovali to, co už řekli v těch předchozích. Ve studiu bylo tentokrát i publikum a to včetně známých osobností. Petra Pavla i Andreje Babiše přišly podpořit jejich ženy. Pavla pak třeba herečka Eva Holubová nebo influencerka Shopaholic Nicol. Babiše pak poslankyně Alena Schillerová nebo poslanec Karel Havlíček.

„V této zemi není nikdo, kdo by si nepamatoval covidovou krizi. Všichni se vzpomínáme, jak chaotické bylo jeho řízení. Andrej Babiš se prezentoval jako krizový manažer, který dával najevo, jak všechno dokáže řídit esemeskami a telefonáty, já si mohl ověřit, že to nefungovalo, chcete-li představitele chaosu, je to Andrej Babiš,“ kritizoval svého soupeře na začátku debaty Petr Pavel.

Babiš: Pavel je reprezentant totality

Moderátorka Terezie Tománková se následně zeptala Andreje Babiše zda-li nezpůsobil chaos svým výrokem, že by Česko nemělo vyslat na pomoc Polsku nebo Pobaltí. „Určitě ne. Měli jsme debatu v ČT, kde vystupoval jako prezidentský kandidát moderátor pan Řezníček. Chaos ten výrok nebyl. Reagoval jsem na to, že nepřipouštím, aby Rusko napadlo člena NATO. To by znamenalo třetí světovou válku,“ snažil se svůj hojně diskutovaný výrok obhájit Babiš.

Petr Pavel dříve označil prezidentskou volbu za souboj dvou světů. „Samozřejmě, že je lepší ten, kde se mluví pravda a platí pravidla. Jsem přesvědčený, že lidé chtějí žít tam, kde to tak je,“ vysvětlil proč toto označení použil.

Došlo však i na tvrdší výroky. Babiš označil Pavla za typického reprezentanta totality. „Byl cvičen jako špion, aby ho vysadili v zahraničí. O čem se tu bavíme? Nová totalita je pan Klíma na Úřadu vlády, to je loutka advokáta, který v minulosti měl tady různé loutky. Pan Klíma chce rozhodovat, o tom, který názor je správný, které médium, například Forum24, které posílá 2,5 milionu na nenávistné zprávy proti Babišovi, s tím nesouhlasím,“ rozohnil se.

Pavel: Oceňuji, jak se Babiš věnuje svému majetku

Babišovi také vadilo, že zavřeli kostel, který chtěl v Praze navštívit "I vrazi můžou do kostela, a já ne," rozčiloval se. Pavel zase Babiše ironicky tituloval jako poslance KSČM, čímž narážel na podporu, kterou mu tato strana vyslovila. "Pomohl bych si tím, co říkal tady poslanec za KSČM Babiš, pardon kandidát za KSČM,” uvedl Pavel.

"Nevím jestli Pavel má nějaké city, jestli má někoho rád," odpověděl pak Babiš na otázku čeho si na Pavlovi cení. "Oceňuji s jakou pečlivostí se Babiš věnoval množení svého majetku a vlivu," kontroval na stejný dotaz Pavel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy