Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Vyostřená hádka v Partii: Poslankyně SPD obvinila Piráty, že přitáhli válku za humna. Kremelské noty, zuří Richterová

Hádka v Partii o válce na Ukrajině: Kvůli vládě máme konflikt za humny, zaútočila Karla Maříková na Olgu Richterovou
Zdroj: se souhlasem CNN Prima News / koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
hádka

V nedělní Partii to zase pořádně vřelo. V diskuzním pořadu, který vysílá CNN Prima News, se ostře střetla poslankyně za SPD Karla Maříková se zástupci vládní koalice. Olze Richterové nejdříve vyčítala, že válku na Ukrajině rozšířila do Evropy. Europoslance za TOP 09 Jiřího Pospíšila zase posílala na frontu. SPD dlouhodobě vystupuje proti jakékoli pomoci Ukrajině ve válce proti útočícímu Rusku.

V diskuzním pořadu Partie došlo hned k několika konfliktům. Jedním byla hádka Karly Maříkové, poslankyně za SPD, a místopředsedkyně Pirátů a Poslanecké sněmovny Olgy Richterové. "Díky vám máme tu válku téměř za humny a teď se na to dívám jako občan, ale já se pod vaší vládou bezpečně prostě necítím. A obávám se, že se ten válečný konflikt pod vaší vládou dostane až do Evropy," hřímala Maříková směrem k Richterové. Ta si to však nenechala líbit.

"Naprostá nehoráznost. To kvůli Putinovi umírají civilisté i vojáci. To kvůli kremelskému režimu jsou masové hroby. Snaha svalit vinu na českou vládu, potažmo Evropu, je tvrzení podle kremelských not," napsala k tomu následně Richterová na sociální síti X a nepřímo označila výroky Maříkové za kolaboraci. Tím však ostrá slova v pořadu neskončila.

Ukrajina mír nechce, tvrdí Maříková

V další části pořadu mluvila Maříková v diskuzi s Jiřím Pospíšilem o tom, že Ukrajina nechce jednat o míru s Ruskem. "Nevím, odkud máte informace. Nemůžete přece chtít ukončit válku s někým, kdo ji ukončit nechce. Viděla jste poslední mírový plán od bývalého prezidenta Ruska Medveděva? To je připojení Ukrajiny zpět k Rusku," odvětil Pospíšil poslankyni za hnutí Tomia Okamury.


„Raději ať je špatný mír, než aby umírali lidé. Říkáte nám chcimírové jen proto, že nechceme, aby zemřeli další lidé. Tak si sbalte svých pár švestek a běžte do první linie do zákopů. A nezapomeňte si přibalit plenkové kalhotky, protože vám budou lítat kulky nad hlavou,“ řekla Maříková Pospíšilovi. Nic však nepadlo o tom, že by Rusko mělo upustit od okupace ukrajinských území. V současnosti agresor již obsadil asi dvacet procent území Ukrajiny: Donbas, Luhanskou oblast a část Záporožské oblasti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy