Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Všemocný Putin a malá domů: Nově bude mít moc nad úsporami všech Rusů!

Vladimir Putin v kabátu za 315 tisíc korun.
Zdroj: profimedia
rusko

Nová rozsáhlá omezení na fungování ruského finančního a bankovního systému schválila ruská Státní duma. Tamní prezident Vladimir Putin tímto zákonem získá mimo jiné pravomoce nakládat s vklady fyzických i právnických osob. Vyplývá to z návrhu příslušného zákona dostupného na stránkách Dumy.

Ruský prezident Vladimir Putin získá novým zákonem další moc. Podle návrhu, který už schválila ruská Duma a který je dostupný na jejích stránkách, by měl nově pravomoce nakládat s vklady fyzických i právnických osob.

Bude moci i zmrazit majetek

Podle Dumy by mělo jít o protiopatření vůči „nepřátelským akcím USA a dalších cizích států“. Putin by dokonce směl omezit operace s účty a vklady či dokonce zmrazit majetek osob i firem. To však není vše. Dále by ruský prezident mohl zavést povolovací řízení pro transakce nebo pro ně stanovit měnové limity u jednotlivých smluv.

Nový zákon bude muset ještě projít Radou federace, což je horní komora Federálního shromáždění. Státní duma je dolní komora. Pak ho dostane na stůl k podpisu sám Putin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy