Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Vousatá zubní víla Kadyrov: Vrah a všeuměl obdržel Řád za zásluhy o zubní lékařství. Nikdo neví za co

Ramzan Kadyrov obdržel ocenění za mimořádný přínos zubařině.
Zdroj: Twitter Nexta
+ Další 3 fotografie
Bizár

Ramzan Kadyrov je známý tím, že kromě vraždění bezbranných lidí umí všechno, na co sáhne. Od začátku války na Ukrajině svět obletěla videa, jak tragicky hraje fotbal nebo basketbal a nyní sociální sítě baví fotka, na které čečenský vůdce obdržel Řád za zásluhy o zubní lékařství. Snímek se okamžitě stal hitem a Kadyrov terčem vtípků.

Ramzan Kadyrov v uplynulých dnech obdržel od Stomatologické asociace Ruské federace Řád za zásluhy o zubní lékařství. Ocenění převzal během otevření nové budovy zubní kliniky v Grozném. Sám čečenský vůdce o tom informoval na sociální síti V kontakte.

Fotka, kterou k příspěvku připojil a na níž cenu přebírá v bílém zubařském pláštíku, se prakticky okamžitě stala hitem sociálních sítí. "Kadyrov se nyní stal vousatou zubní vílou," napsal posměvačně zpravodajský profil Nexta. Lidé se navíc podivovali, za co ocenění dostal, když není žádným dentistou. Podle samotného Kadyrova to bylo za to, že se sám přičinil o rozvoj zubních služeb v Čečensku.

Podle mnohých ale Kadyrov přeci jen zkušenosti se zubní hygienou má. "Všichni se smějete, ale vsadím se, že je docela dobrý v trhání zubů. Zejména v dlážděných sklepních místnostech," napsal sarkasticky John Smith. Narážel tak na fakt, že Kadyrov má pověst čečenského řezníka, kterou si vysloužil nelidským mučením válečných obětí.

Sportovní antitalent

Kadyrov už v minulosti ukázal, že je všeumělem. Jak už to tak bývá u diktátorů, chtěl se zpropagovat během sportovních utkání. Například v basketbalu ukázal, že sportovní nadání mu zkrátka zoufale chybí, když v dubnu během exhibičního vystoupení netrefil ani jednou koš, natož obroučku a následně vzteky nakopl míč. Komickou scénku sdílel na Twitteru sportovní novinář Karim Zidan.

Podobně se Kadyrov opakovaně "předvedl" během fotbalových utkání. Neschopnost čečenského vůdce je zachycena na řadě videí, přičemž na jednom z nich, které sdílel na Twitteru novinář Peter Leonard, se málem přerazil, když se snažil přihrát spoluhráči. Spíš než mužem, který v lidech budí děs, se tak Kadyrov stává spíše komickou, byť nebezpečnou figurkou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy