Volba prezidenta: Soukromá pevnost v Průhonicích proti skromnému domku pod Řípem
Boj o Hrad vrcholí. Jak bydlí prezidentští kandidáti? Redakce eXtra.cz navštívila domovské obce Andreje Babiše i Petra Pavla. Zatímco Andrej Babiš žije v Průhonicích doslova v nedobytné pevnosti obehnané zdí a kamerami, Petr Pavel zvolil naprosto jiný styl života v malé obci Černouček poblíž Roudnice nad Labem na hranici středních Čech a Ústeckého kraje. Podívejte se, jak prezidentští kandidáti žijí.
Babišův neviditelný luxus
Pokud se těšíte, že se při své procházce Průhonicemi podíváte, jak si žije Andrej Babiš, bývalý premiér a stále jeden z nejvlivnějších lidí v republice, budete hořce zklamáni. Jeho dům je totiž kvůli husté vegetaci, která ho chrání před pohledy zvědavců, jako nedobytná pevnost. Je vidět, že jde o rozlehlý pozemek s dvoupatrovou cihlovou vilou s rozlohou stovek metrů čtverečních. Cokoli více však zůstane pohledům kolemjdoucích skryto.
Co však skryto rozhodně není, je to, že Andrej Babiš svou bezpečnost bere opravdu vážně. Na každém rohu jsou kamery, čidla a další zabezpečovací zařízení. Člověk rozhodně získá pocit, že toto není obyčejné opatření proti nenechavcům, kteří berou kola z kůlny, ale že tu bydlí někdo, kdo má důvod se o svou bezpečnost obávat. Podle dřívějšího vyjádření sousedů není Babiš kolem domu příliš vidět. Proslýchá se také, že expremiér by si měl nechat stavět novou vilu v jiné části Průhonic. Na stavbu nedávno upozornil web Neovlivni.cz.
Pavlův domek na kraji vesnice
Petr Pavel a jeho manželka Eva zvolili naprosto jiný přístup. Ačkoli patřil Pavel k armádním špičkám, jeho dům rozhodně nedobytnou pevnost nepřipomíná. Stojí v okrajové části maličké vesnice Černouček nedaleko hory Říp a na žádné bezpečnostní kamery a senzory tady rozhodně nenarazíte. Nenápadný menší domek dělí od ulice jen nízký plot.
S trochou nadsázky lze říci, že sousedé vidí manželům Pavlovým doslova až do kuchyně. Na rozdíl od svého politického soka se Pavel života ve vesnici vcelku aktivně účastní, když mu to jeho povinnosti dovolí. Jeho manželka je aktivní v komunální politice a zasedá v tamním zastupitelstvu, takže se osobně podílí na rozvoji obce.
GLOSA: Kotek vládne zábavě. Jeho tempo ale budí otázky
Související články

Detaily jmenování Andreje Babiše premiérem: Podivný projev, nesmělé přípitky a zrzka v pozadí

Definitivní smůla pro Filipa Turka. Babiš předal Pavlovi nominace na ministry, jeho jméno chybí

Prezident povtrdil jmenování Babiše premiérem. Ocenil jeho prodej Agrofertu

Rakušan šije do Okamury: Nazval ho ostudou. Důstojnost na Národní třídu donesl až prezident Pavel















