Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Vítězné tažení Petra Pavla: Novým českým prezidentem se nejspíš stal generál

Petr Pavel a jeho manželka Eva.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Další 3 fotografie
Nový český prezident

Češi rozhodli. Novým prezidentem se podle predikčního modelu od agentur STEM a STEM/MARK stal generál Petr Pavel, který v druhém kole prezidentských voleb porazil Andreje Babiše. Boj to byl opravdu napínavý, přesto od začátku měl generál od Andreje Babiše jasný náskok. 

Podle predikcí je dobojováno. Od začátku vedl Petr Pavel, který nakonec své první místo podle odhadů obhájí a stane se tak novým českým prezidentem. Od prvních sečtených deseti procent Pavlovu výhru předpovídala i umělá inteligence Blindspot. Al, která nakonec své tvrzení potvrdila. Petru Pavlovi predikuje 58, 24 procent, Babišovi 41, 76, a to v momentě, kdy je sečteno 85 procent okrsků,

Vítězné tažení Petra Pavla

Jak to tak většinou bývá, jako první se sčítaly menší okrsky, kde v prvním kole vedl Andrej Babiš. V druhém kole se situace obrátila a i v těch nejmenších obcích jasně zvítězil generál.

"Už teď můžeme s jistotou říct, že prezidentem České republiky dnes bude zvolen Petr Pavel. V rámci prezidentských voleb také bude rekordní volební účast," řekl Martin Buchtík z agentury STEM pro CNN Prima News.

První dámou se tak stane jeho drahá polovička Eva Pavlová, která o tento post soutěžila s Monikou Babišovou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy