Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Visutý most v Dolní Moravě rozdělil lidi na dva tábory: Pro mnohé je cena vysoká, jiným vadí ničení obrazu přírody

Sky Bridge je dlouhý 721 metrů
Zdroj: dolnimorava.cz
+ Další 4 fotografie
Reakce

Už v pátek 13. května se v rekreačním středisku v Dolní Moravě na Orlickoústecku otevře visutý most Sky Bridge. Ten bude s délkou 721 metrů nejdelší pěší stavbou svého druhu na světě. Ne všichni jsou ale z mostu nadšení a lidé se rozdělili na dva tábory. Jednomu se stavba líbí, zatímco druhý ji odsuzuje. Podle kritiků most jen kazí pohled na krajinu a přírodu. Lidé také často v diskuzích na sociálních sítích kritizují cenu za vstup.


Visutý most v Dolní Moravě má být turistickou atrakcí, která zpestří horské túry. Někteří lidé však rekordně dlouhou stavbu považují za trn v oku. V diskuzích na Facebooku Dolní Moravy je negativních komentářů celá řada. "Další zprzněné hory. Už nám jich moc nezbývá…" napsal Martin.

Podobného názoru je i Patrik. Jeho komentář, ve kterém píše, že "radši pošle peníze na charitu, než aby podporoval lunapark v přírodě," však správci facebookové stránky Horský resort Dolní Morava smazali. To se samozřejmě Patrikovi nelíbilo. "Tady se mažou komentáře, ale chápu, negativní komentáře se nehodí," napsal.

Problém s tím, že stavba vznikla za účelem zisku, mají i další lidé. "Ach jo... Člověk by někdy zaplakal, co vše se dá nas*at do krásný přírody, aby to generovalo prachy," píše Roman. Našli se ale i tací, kterým nevadilo, že se za vstup na stavbu platí, ale naopak si stěžovali na přemrštěnou výši vstupného.

Cena je podle mnohých vysoká

To činí 390 korun pro dospělého na místě či 350 korun při koupi na e-shopu. "Vypadá to sice krásně, ale ty ceny, to je masakr," myslí si Tereza. Jak ale řekl generální ředitel společnosti Sněžník Martin Palán, cena je srovnatelná s obdobnými atrakcemi ve světě. "Za rodinu 2+2 za lanovku nahoru a dolů a most dát 2700 Kč, to je opravdu dost. A do toho započítám oběd a cestu tam a zpět a jsem minimálně na 4500 Kč za jeden den," postěžoval si Radek.

Přesto se našla řada lidí, kteří s cenami ani samotnou stavbou problém nemají. Naopak ji plánují navštívit. "Už se nemůžu dočkat!" svěřila se Martina stejně jako mnoho dalších. Lidé ale upozorňovali, že raději si počkají na jiné datum než na pátek třináctého. "Okay, už kvůli datu počkám do soboty," napsal uživatel s přezdívkou Hanzy. A co na stavbu říkáte vy?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy