Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Víkendová předpověď: V pátek přijdou tropy, následně přijde silné ochlazení

Počasí na víkend: V pátek přijdou tropy, v sobotu se ochladí
Zdroj: Pixabay
Počasí

Počasí o víkendu bude podobně jako na začátku týdne opět jako na houpačce. V pátek Česko podle meteoroložky Dagmar Honsové zakusí první vedra, kdy teploty vystoupí až přes třicet stupňů Celsia. Následně ale přijdou silné bouřky a ochlazení. V neděli pak teploty klesnou ke dvacítce.

Jaký úvod týdne, takový jeho konec. Poté, co Česko z pondělka na úterý zasáhly bouřky, se opět výrazně oteplilo. Teplé jihozápadní proudění ale během pátečního dne ukončí studená fronta, řekla meteroložka Honsová pro eXtra.cz. Odpoledne a večer se pak místy budou opět tvořit bouřky, ojediněle i silné, doprovázené silným větrem, krupobitím a vydatným deštěm.

Pátek

V pátek dopoledne bude převládat polojasno, postupně bude docházet k přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, místy můžeme očekávat déšť nebo přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Teploty budou nejvyšší z celého týdne i od začátku roku a budou se pohybovat od 26 do 31 °C. V ohrožení jsou i teplotní rekordy. 20. května 1797 v pražském Klementinu naměřili 30,3 °C.

Sobota

V sobotu bude zpočátku dne zataženo až oblačno, na většině území s deštěm, ojediněle bouřky. Postupně můžeme očekávat oblačno až polojasno a srážky pouze ojediněle. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 13 °C, odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Neděle

V neděli bude polojasno, jen ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C, odpolední maxima mezi 18 až 22 °C. Závěr týdne tedy bude o něco chladnější.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy