Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Video z ruské školky: Děti se učí pochodovat a hází granáty na papírové tanky

Video z Ruska: Předškolní děti se učí pochodovat a házet granáty
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Propaganda se nevyhýbá ani těm nejmenším. Sociální sítě oblétlo video, které zveřejnil ukrajinský poradce ministra vnitra. Údajně zachycuje děti ve školce v ruském Tambově, které pochodují a mávají vlajkami na počest vojáků zabíjejících na Ukrajině. Jak je vidět, ruská propaganda na své ovečky myslí už od útlého věku.

"Tambov, Rusko. Na počest dne obránců vlasti se děti učily pochodovat, přednášely básně o vojácích a házely improvizované granáty na fotografie nepřátelských tanků," okomentoval video na Twitteru Anton Geraščenko, poradce ukrajinského ministra vnitra.

Házejí granáty na papírové tanky

Záběry na videu skutečně ukazují děti, které jsou navlečeny do stejnokrojů připomínajících uniformy. Nejdříve pochodují a mávají ruskými trikolorami, pak předvádějí stíhací letce. Nakonec za mocného povzbuzování učitelek dojde i na házení granáty a běhání v kroužku s malými raketami v rukou.

Z Tambova byl bučský řezník

K Tambovu je třeba ještě zmínit jednu děsivou zajímavost. Právě z tohoto okrsku, který má v Rusku směrovací číslo 68, údajně pocházel jeden z obávaných řezníků zodpovědných za masakr civilistů v Buči, jak píše Daily Mail. Podle přezdívky Wolf_68, která byla vysprejovaná na místech masakrů, přišli řezníkovi z Buči vyšetřovatelé na stopu. Byla to totiž i jeho instagramová přezdívka.

Je tedy klidně možné, že s podobnou indoktrinací od útlého věku nebudou mít budoucí vojáci problém dělat podobné věci. Video se na Twitteru, kde bylo uveřejněno, nedočkalo přílišného pochopení. "Děti jsou v tomto věku nejčistší a nejnevinnější duše. Člověk by je neměl formovat jako zbraň budoucnosti. V Rusku to vypadá, že se zastavil čas, " napsal pod video jeden z komentujících z Německa.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy