Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Video trápení s konspirátorem od Peterkové: Máte nakažené rukavice, hulákal během ohledání

Dezinformátorka Jana Peterková.
Zdroj: Robert Procházka / Právo / Profimedia
Předchozí Další
video

Konspirátoři a dezinformátoři. Mnohdy se nad jejich počiny člověk pousměje, ve výsledku ale český stát stojí obrovské množství zbytečně vynaložených peněz. Ukazuje to i video, které se objevilo na sociálních sítích. Rudolf Vávra je známý hlavně svým tažením proti 5G sítím, kde papouškuje dávno vyvrácené teorie. Na veřejnost se teď dostalo video, které ukazuje, že policisté, kteří Vávru přišli vyslýchat, nemají vůbec jednoduchou práci.

Rudolf Vávra není v Česku neznámá postava. Na dezinformační scéně působí roky, známý je hlavně svými přednáškami, které údajně obsahovaly vědecké poznatky o škodlivosti 5G sítí pro mobilní telefony. Vědeckého na nich ale nebylo zhola nic. Do hledáčku policie se však Vávra dostal kvůli něčemu jinému. Byl totiž jeden z lidí, kteří vylomili dveře při konfliktu u soudu s další dezinformátorkou Janou Peterkovou.

Teď má kvůli tomu oplétačky s policií. A jak si asi leckdo dokáže představit, výslech někoho, kdo mimo jiné tvrdí, že Česká republika neexistuje, a nutí lidi, aby jej nazývali Rudolfem z rodu Vávrů, nebude k policistům, kteří podle něj jednají v rozporu se všemi vesmírnými zákony, zrovna přívětivý. Zachycuje to i video, které bylo zveřejněné na sociální síti X.

Zaměstnal několik policistů

Vávra tam naplno už při svém ohledání zaměstnává několik policistů. Zatímco ti se k němu snaží přistupovat co nejvíce korektně, on jim to oplácí urážkami a nařčeními z toho, že jsou infikovaní neznámou chorobou. "Nehrabte mi tam těmi rukavicemi," zvyšuje hlas na policistu, který se snaží z jeho batohu po předchozím upozornění opatrně vyndat nůž, se kterým na služebnu přišel. "Vás je tady na mě pět, to jste teda frajeři," říká policistům. Ti na žádnou z jeho urážek nereagují.

Když jej policisté osloví, Vávra na ně vykřikuje. "Nejsem pan Vávra! Chci, abyste mě oslovoval Rudolf z rodu Vávrů," vykřikuje a následně se před zrakem mužů zákona několik desítek sekund překřikují. Je vidět, že Vávra chce policii zabránit v jakémkoliv úkonu. "Máme to všechno ve spise, není potřeba to číst," upozorňuje jeden z policistů vyslýchaného.

Nejsem Vávra, říkal Vávra

"Já jsem zmocněnec Rudolfa Vávry, který se vyvázal z korporátního občanství, protože korporace je firma," říká na adresu policistů. "Pan kolega se vám tu snažil přečíst poučení, to jste si neposlechl. Tady vám to předkládáme, přečtěte si to, podepište," říká mu klidně jeden z vyšetřovatelů. To Vávra odmítá. "Poučená osoba Rudolf Vávra? To nejsem," odpovídá. Tím výslech končí a Vávrova exhibice také.

Co se vlastně u soudu s Janou Peterkovou stalo? Během líčení s dezinformátorkou, která je souzena za další údajné šíření poplašné zprávy, její příznivci vyrazili dveře do síně, kde mělo jednání probíhat. Zasahovat musela nejen justiční stráž, ale i policie. Jedním z nich byl podle policie i Rudolf Vávra.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy