Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Video nehody v Bratislavě: Auto se řítilo k zastávce hrozivou rychlostí, studenti neměli šanci

+ Dalších 5 fotografií

Naprostá tragédie, při níž zemřelo pět mladých studentů a další jsou s vážnými zraněními v nemocnici, se stala přímo v centru Bratislavy na zastávce městské hromadné dopravy. Šedesátiletý řidič a zároveň vysoký sportovní funkcionář Dušan Dědeček najel i se svým šestatřicetiletým synem Lukášem do převážně mladých studentů čekajících na autobus. V článku vám nyní přinášíme exkluzivní záběry z okamžiku nehody. Video poskytl webu eXtra.cz slovenský portál Topky.sk.

Jednalo se o pouhé setiny. Škoda Superb se k zastávce hromadné dopravy přiřítila tak rychle, že většina lidí stojících na zastávce neměla šanci uskočit. Z videa, které poskytl webu eXtra.cz slovenský portál Topky.sk, je patrné, že auto se řítilo velmi vysokou rychlostí a ve vteřině vletělo do nevinných lidí.

Tragédie se stala po desáté hodině večerní v ulici Zochova v centru Bratislavy. Na autobusové zastávce stáli zrovna v tu chvíli převážně studenti, kteří mířili na koleje. Pro mnohé mělo být navíc pondělí prvním dnem školy, jak informoval slovenský portál Noviny.

Za nehodou stojí vysoký funkcionář

Za nehodou stojí šedesátiletý generální tajemník deaflympijského výboru Dušan Dědeček, jehož fotografie zmizela po nehodě z oficiálních stránek Deaflympic. V autě seděl také jeho syn Lukáš. Oba byli pod vlivem alkoholu, Dušan nadýchal 1,6 promile a jeho syn 1 promile. Lukáš se momentálně nachází v nemocnici s vážným zraněním.

Řidiče nyní čekají procesní úkony spojené s nehodou. Dušan se navíc po nehodě choval zcela nepřijatelně. „Choval se agresivně. Je pro nás zarážející, že někdo, kdo způsobí nehodu, se chová agresivně vůči policistům a záchranářům, kteří na místě zasahují,“ ​popsal policejní prezident Štefan Hamran na tiskové konferenci.

Zahynuli mladí studenti

Policie potvrdila v pondělí již pátou oběť této tragické nehody. „Přijali jsme informaci o úmrtí další zraněné osoby, která v nemocnici podlehla zraněním způsobeným včerejší tragickou událostí. Jedná se o jednadvacetileté děvče,“ informovali policisté na sociálních sítích.

Mezi dalšími potvrzenými oběťmi je i student Marek a studentka Univerzity Komenského v Bratislavě, student Fakulty informatiky Slovenské technické univerzity, nepřežil ani kamarád bratra slovenské missky Viktorie Podmanické. „Ano, na zastávce Zochova byl i můj bratr. Byl tam se svým kamarádem, kterého nejdříve nemohl najít. Potom ho našel o několik metrů dál od zastávky. Zavolal sanitku. On byl ten, kdo přivolal pomoc. Byla to velká hrůza na místě vidět ty lidi. Mému bratrovi se naštěstí nic nestalo, ale bohužel, jeho kamarád takové štěstí neměl. Je jednou z obětí,“ uvedla v rozhovoru pro Pluska Podmanická.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy