Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Vémola se konečně dočkal, Attila souhlasí s odvetou. Místo euforie přišla Karlosova chladná reakce

Karlos Vémola dostal od Attily ukázkové KO.
Zdroj: Se svolením Oktagon MMA
+ Další 3 fotografie
odveta

Odveta zápasu století mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem se uskuteční! To, o čem oba zápasníci mluvili dlouhá léta, v neděli večer potvrdil na svých sociálních sítích Oktagon. Konkrétní datum ještě určeno nebylo, bojovat by se však mělo ještě tento rok, a to nejspíš na jeho konci.

První zápas

Už je tomu téměř pět let, kdy se proti sobě postavili dva tehdy zřejmě nejlepší zápasníci polotěžké váhy na území Československa. Duel mezi Karlosem Vémolou a Slovákem Attilou Véghem byl dlouhou dobu promován organizací Oktagon jako "zápas století". A skutečně tomu tak v mnoha ohledech bylo, ať už se to týkalo sledovanosti či celkového zájmu. Fanoušci ale nakonec nedostali očekávanou dlouhou bitvu, Végh totiž v prvním kole trefil krásný čistý úder na Karlosovu bradu a ten se skácel na zem. Zatímco Attila slavil cenné vítězství, Vémola byl zničený. A to nejen fyzicky, ale i psychicky. I proto dlouhé roky volal po odvetě.

Od 9. listopadu 2019, kdy se první zápas století uskutečnil, uběhla skutečně dlouhá doba, v neděli večer však Oktagon na Instagramu potvrdil, že odveta mezi oběma zápasníky skutečně proběhne. Fanoušci československého MMA dostanou opět to, po čem řadu let toužili. Jediným háčkem je Vémolův natřískaný kalendář, kdy má do léta domluvené dva zápasy. V prvním půjde proti Al Matavaovi a pak nastoupí proti Patriku Kinclovi. Hlavně zápas se druhým jmenovaným je pod drobnohledem veřejnosti, protože ho provází jedna kauza za druhou, jak už jsme psali.

Vyjádření Attily

Végh dlouhé roky nezápasil, a jak sám uznává, zápas s kýmkoli jiným ho nelákal. U Karlose však udělá výjimku a dá mu šanci na reparát. "Už jsem několikrát říkal, že když mít znovu MMA zápas, tak jedině s Karlosem. Je to pořád motivace, protože jsem tady jediný, kdo ho porazil. Nikdo jiný to nedokázal. A stále mu držím palce, protože když on poráží soupeře, tak je to, jako bych je porazil i já,“ přiznává Végh, jak píše iSport.cz. Zároveň ale říká, že s Vémolou se utká i kvůli fanouškům. "Nepotřebuju už ničeho kariérně dosahovat, nechci se dostat třeba do UFC, nic takového. Ale tohle vím, že bude velké. Čeká na to celé Česko-Slovensko. Kdo říká, že ne, tak i ten to bude chtít vidět,“ myslí si Végh. "A už mi chybí ten dav lidí, když nastupuju do arény. To člověku po těch letech, kdy na to byl zvyklý, chybí. Jsem hladový a moc se na to těším," dodal na závěr Attila.

K odvetě dvou velkých zápasníků se vyjádřil už i Vémola. "On to prostě načasoval ve špatné době, mám před sebou dva těžké zápasy a na ty se teď chci soustředit. Musím se soustředit i na shazování. To v první řadě," říká český Terminátor. "A ve druhé řadě jde o to, abych soupeře porazil s přehledem a ve stylu. Nebudeme si nic nalhávat, pokud bych nebyl schopen porazit Ala Matavaa nebo Patrika Kincla, jak bych mohl přemýšlet o odvetě s Attilou Véghem, který je váhově úplně jinde než oni dva. A zkušenostmi si dovolím tvrdit, že taky, “ dodává jedním dechem Karlos. Pokud by nevyhrál oba předešlé zápasy, fight s Véghem by podle něj neměl ani cenu.

Je tedy odveta se slovenskou legendou v ohrožení? "Potřebuju napřed udělat tyhle dva zápasy, stoprocentně se na ně soustředit, a pak se začít soustřeďovat na tu odvetu, protože trénink bude vypadat úplně jinak. Attila je teď hodně těžký, bude hodně shazovat,“ upozorňuje Vémola na to, v čem jsou zápasy s ostatními jiné než s Attilou. "Já budu muset do té váhy znovu přibrat. Teď budu shazovat na osmdesát čtyřku, pak se budu muset soustředit, abych do konce roku přibral, takže… Je sice hezký, že na odvetu kývl, mám z toho radost, že bude krásný konec roku, ale pro mě to momentálně není aktuální. Mám před sebou dva důležité zápasy, a až je udělám, teprve pak budu řešit odvetu s Véghem,“ uvedl na závěr Vémola.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy