Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Velká tragédie ve Francii. Na divoké řece se převrátily rafty s Čechy, dva z nich zemřeli

Tragédie ve Francii: Při sjíždění divoké řeky přišli o život dva Češi
Zdroj: Pixabay
Úmrtí

Ve Francii došlo k tragédii. Deset Čechů vyrazilo na rafty na řeku Guil, ale kvůli silnému větru se oba nafukovací čluny převrátily. Podle informací tamního webu BFM TV přišli o život v divokém proudu dva lidé.

Deset Čechů vyrazilo do Francie, kde na dvou raftech vždy po pěti pasažérech sjížděli tamní řeku Guil v departementu Hautes-Alpes v alpské divoké krajině. Oba rafty se však převrátily. V prvním člunu vyvázli pasažéři bez zranění, ovšem ve druhém přišli o život dva lidé, jak píše web BFM TV.

Po příjezdu záchranné služby byl nalezen jeden muž se zástavou srdce, který byl na místě prohlášen za mrtvého. Žena byla vytažena z vody s velmi slabým pulzem a následně evakuována do nemocnice v Briançonu, kde bohužel zemřela ještě téhož dne později odpoledne.

Tragická událost

Podle informací Novinek bylo dvěma Čechům kolem šedesáti let. Tragédie se stala v pondělí 17. června krátce po půl třetí odpoledne. "U dvou obětí bude provedena pitva a budou provedeny výslechy, abychom porozuměli okolnostem tragédie," uvedla francouzská prokuratura.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy