Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Vedoucí tábora jí zneužil dceru: Říkala, že se jí to pokoušel strkat dopředu, šokuje maminka oběti

Ilustrační obrázek.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
Znásilnění

Česko nepřestává šokovat případ zneužívání dětí na Liberecku. Toho se měl dopustit dvaatřicetiletý předseda libereckého spolku Děti ráje železnice Jan R., který pořádal letní tábory a kroužky. Právě během těchto akcí měl zneužít pět dětí, za což ho také policie obvinila. K celé kauze se nyní pro CNN Prima News vyjádřila maminka jedné z traumatizovaných holčiček, která se tábora pořádaného Janem R. zúčastnila. Z šokující výpovědi doslova mrazí...

Když maminka hledala na internetu tábor na jarní prázdniny pro svou dceru, ani v nejzazším koutě mysli ji nenapadlo, co její malou holčičku čeká. Vybrala totiž akci, kterou pořádal Jan R., v té době již dvakrát usvědčený pedofil. To se mu ale dařilo utajit, a tak dětský tábor nebudil žádné podezření. "Nepřišlo mi nic divného, nenarazila jsem ani na negativní recenze. Dcera se z tábora vrátila spokojená, popisovala, že byli třeba v dinoparku, že vyhrála nějakou medaili," vzpomínala v rozhovoru pro CNN Prima News maminka, která si přála zůstat v anonymitě.

Jediné, co ji zarazilo, byla informace, že děti spaly s vedoucím v jeho bytě, o čemž ale v programu nebyla žádná zmínka. Maminka si to odůvodnila tím, že na jaře byla ještě zima, a tak mohlo být ono přespání nějakou záložní variantou. Ani ve snu by jí nenapadlo, jak moc se plete.

Až po měsíci jí dcera řekla, co se v bytě dělo. "Říkala, že vedle ní spal (vedoucí) nahý jen v tričku a že se jí pokoušel stahovat trenky. Nejdřív říkala, že se jí to pokoušel strkat dopředu, pak z ní ale vypadlo, že jí to dával jen na kůži. Zkoušel to prý opakovaně, ráno i večer," popisovala šokující zkušenost své dcery a kroutila hlavou nad tím, že v oné místnosti spaly i další děti.

Když jí dcera vše vylíčila, byla maminka v naprostém šoku. "Měla jsem chuť ho zabít, najít ho a vykastrovat. Šla jsem s ní hned na policii, dcera to všechno odvyprávěla a zakrátko jsem se dozvěděla, že ho zadrželi," vzpomíná žena, která se nyní snaží své dceři sehnat psychologa. Dívenka totiž trpí nočními můrami, špatně spí a muže, který ji znásilnil, "pořád vidí před očima". Stále však čekají na termín.

Dvakrát byl odsouzen za znásilnění

Absurdnosti na celém případu dodává fakt, že muž byl podle zjištění některých médií v minulosti dvakrát za znásilnění dítěte odsouzen. Jako sedmnáctiletý v roce 2007 byl potrestán podmínkou, kterou ale za necelý rok porušil a znásilnil třináctiletou školačku. Soud ho tehdy poslal do vězení na šest let.

CNN Prima NEWS uvedla, že znalci mu tehdy diagnostikovali heterosexuální pedofilii a soudkyně mu vedle trestu vězení uložila i ochrannou sexuologickou léčbu. S dětmi ale tehdy jako sotva plnoletý nepracoval a zákaz podobné činnosti nedostal, dodala televize. Obviněný muž spolek založil v roce 2020.

Na muže opakovaně upozorňovali

Český rozhlas zjistil, že už loni v srpnu policii upozornila na jeho podezřelé chování žena, která v Libereckém kraji pomáhá dětem a pěstounům. Napsala policii, že muž, který pořádá dětské tábory a soukromé hlídání dětí, byl v minulosti už dvakrát odsouzen za znásilnění dětí. Navíc upozorňovala, že má v bytě kamery a neustále si natáčí děti, které jemu a jeho manželce svěřují rodiče na hlídání.

Policie ale tehdy případ odložila. "My jsme oznámení prověřili, nicméně nás výsledky této prověrky neopravňovaly k tomu, abychom muže, na kterého oznámení poukazovalo, z něčeho obvinili,“ řekla Českému rozhlasu Baláková. Policie v dubnu následně muže obvinila ze zneužití pěti dětí, z toho čtyř dívek a jednoho chlapce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy