Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ve 49 letech zemřel pracovník České televize Jiří Kraus. Zanechal po sobě dvě dcery

Ve 49 letech zemřel pracovník zpravodajství v ČT Jiří Kraus
Zdroj: Se souhlasem Z nesnáze 21
Úmrtí

Tragická zpráva postihla rodinu cyklisty a pracovníka v České televizi Jirky Krause. Ten ve čtvrtek 4. srpna vyrazil na vyjížďku na kole v Chorvatsku, kde v devětačtyřiceti letech náhle zemřel. Česká televize proto nyní na stránce Z nesnáze 21 zorganizovala sbírku, jejíž výtěžek půjde na studium jeho dvou dcer.

Jiří Kraus byl vášnivý cyklista a dvacet let také pracovníkem v České televize. Stejně jako jeho žena Markéta, která však nyní pracuje na Primě.

Ve čtvrtek 4. srpna se však udála tragédie. „Jirka při vyjížďce na kole na dovolené v Chorvatsku náhle zemřel. Bylo mu pouhých 49 let,“ stojí v popisu sbírky na stránce Z nesnáze 21.

Zanechal po sobě ženu a dvě dcery

Jiří po sobě zanechal manželku Markétu a dvě nezaopatřené dcery. Šestnáctiletá Sofinka studuje ve 2. ročníku obchodní akademie sportovní management a devatenáctiletá Viktorka se věnuje tanci.

Výtěžek ze sbírky, kterou organizuje vedoucí scénických služeb zpravodajství a sportu ČT Jaroslava Voláková, použije rodina na podporu studia obou Jirkových dcer. Pojďme společně ukázat Jirkově manželce i dcerám, že mají naši podporu. Ke sbírce se přidávají i zaměstnanci televize Prima, kde nyní Markéta pracuje,“ píše se u sbírky.

K tragickému úmrtí se na Twitteru vyjádřila také novinářka a moderátorka ČT Jana Peroutková. „Tragicky zemřel náš skvělý a tolik skromný kolega. Prosim, muzete-li, podporte financne Jirkovu manzelku a jeho mladicke dcery. Dekuju,“ napsala na Twitter.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy