Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vážná nehoda u Mohelnice: Autobus plný dětí se střetl s autem, policie hlásí dva zraněné

U Mohelnice se střetl autobus s osobním autem. Na místě zasahovali hasiči.
Zdroj: Twitter Hasiči Olomouc
nehoda

Na D35 u Mohelnice na Šumpersku se dnes odpoledne srazil autobus s osobním autem. V autobusu podle mluvčí hasičů Lucie Balážové cestovalo 46 dětí a čtyři dospělí. Dvě děti byly lehce zraněny, hasiči je předali do péče záchranné služby, řekla ČTK jejich mluvčí. Silnice byla kvůli vyšetřování nehody uzavřena, nyní je už plně průjezdná, řekla ČTK po 17:30 mluvčí policie Petra Vaňharová.

Nehoda se podle dopravních informací policie stala na dálničním kilometru 234,8 na trase od Olomouce na Mohelnici. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. "Zajistily místo nehody, zabezpečily protipožární opatření. Dětem zajistily pitný režim," uvedla na Twitteru mluvčí hasičů Balážová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Podobná nehoda se na dálnici D35 stala v červnu 2019 zhruba o 18 kilometrů blíže k Olomouci, kde autobus narazil zezadu do kamionu. Autobus převážel týmy fotbalového klubu 1. SK Prostějov k utkání přípravek, tehdy se zranilo celkem 18 lidí, převážně dětí. Policie nehodu původně vyšetřovala pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti, po několika měsících vyšetřování však případ odložila. Důvodem byl fakt, že u řidiče autobusu byla zjištěna předchozí zdravotní indispozice, řekla ČTK olomoucká policejní mluvčí Lenka Vanková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy