Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Vánoční trhy na Staromáku obrazem: Vrátily se v plné parádě, svařák za 90 a langoš za 160 korun

Vyřezávaný betlém.
Zdroj: Extra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 24 fotografií
galerie

Vánoce už klepou na dveře. Trhy na pražském Staroměstském náměstí patří už tradičně k adventní atmosféře a jejich kouzlo jezdí objevovat lidé z celého světa. Po covidové pauze se vrátily se vší parádou a fotoreportérka redakce eXtra.cz se vyrazila do centra Prahy podívat. Za kolik seženete svařené víno a jaké produkty na nich můžete zakoupit?

Koledy linoucí se z reproduktorů v obchodech, pečení vánočního cukroví a... vánoční trhy. Jedny ze symbolů Vánoc se opět vrátily a tentokrát se vší parádou. Uplynulé dva roky totiž kvůli koronaviru bylo konání vánočních trhů omezeno, přičemž obchodníci se o zákazu minulý rok dozvěděli těsně před plánovaným otevřením.

"Tradiční" churros a langoš za 160 korun

Letos nic takového nenastalo a lidé tak mohou zažít pravou vánoční atmosféru v hlavním městě. Za ní sem ostatně jezdí turisté z celého světa, a tak jsme se na pražské Staroměstské náměstí vypravili i my s fotoaparátem. Jak letos tradiční trhy vypadají a kolik stojí svařené víno a další občerstvení?

Ceny jsou poplatné rostoucí inflaci, a tak svařák seženete za 90 korun, což lze ještě považovat v této lokalitě za přijatelnou cenu. Některé další produkty se však svou cenou tak trochu utrhly ze řetězu. Například langoše, což ani není tradiční český pokrm, neseženete pod 159 Kč, 100 gramů pražské šunky pak stojí 99 Kč. Nutno dodat, že ceny včetně gramáže jsou zde dopředu uvedeny.

Nealko drinky pak pořídíte za 70 korun. Na trzích ani letos nechybí kontroverzní trdelník. Otázky však vzbuzují i další produkty, jako třeba churros, což je všechno možné, jen ne tradiční český pokrm. Některé z "rukodělných produktů" pak jsou navíc očividně z velkovýroby.

Na to, jak to na pražském Staroměstském náměstí vypadalo, se podívejte ve fotogalerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy