Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Válka na Ukrajině: Začala 3. světová válka, oznámila moderátorka v ruské televizi

Ruská moderátorka vyhlásila, že začala třetí světová válka
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie

Ruská moderátorka Olga Skabejevová ve vysílání televizní stanice Rossija 1 oznámila, že právě začala třetí světová válka. Záznam zveřejnil portál Mirror. Rusko tak reaguje na potopení své chlouby, křižníku Moskva, ukrajinskými raketami. Podle Skabejevové teď totiž Rusko válčí i s NATO.

Třetí světová válka podle ruské státní televize začala právě potopením křižníku Moskva před třemi dny. Vyjádření moderátorky Olgy Skabejevové zaznamenal portál Mirror.

"Eskalovalo to tak, že to bezpečně můžeme nazvat třetí světovou válkou. O tom vůbec není pochyb. Teď už bojujeme s infrastrukturou NATO, dost možná i s NATO jako takovým. Musíme si to uvědomit," prohlásila ve vysílání televize Rossija 1.

Zkáza křižníku Moskva

Zkáza křižníku Moskva je zejména ranou pro prestiž Kremlu a představuje propagandistické vítězství Ukrajiny, shoduje se řada zahraničních médií. Panuje kolem něj ale řada nejasností. Rusové například tvrdili, že na lodi vybouchla munice. Ukrajinci od začátku říkají, že křižník zasáhli raketami.

Šéf ruského námořnictva se podle agentury TASS setkal s posádkou potopeného křižníku Moskva. Kyjev tvrdí, že šla Moskva ke dnu i s posádkou.

Zničení raketového křižníku Moskva, který byl vlajkovou lodí ruské Černomořské flotily, je považován za opravdu tvrdou ránu pro Vladimira Putina.

Za prvé se jednalo o pýchu ruského námořnictva a nejprestižnější plavidlo nasazené ve válce s Ukrajinou. Za druhé se skoro 200 metrů dlouhý křižník stal největší potopenou válečnou lodí zničenou při bojové operaci od roku 1945. A za třetí její zničení nese obrovský symbolický význam, protože se má za to, že právě s Moskvou komunikovali obránci Hadího ostrova a poradili jí dnes již okřídlené: "Ruská válečná lodi, jdi do prdele."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy