Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Válka na Ukrajině: Vladimir Putin přežil pokus o atentát, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky

Na velikonoční mši už vypadal o dost jinak.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
rusko

Šéf ukrajinské rozvědky tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin před dvěma měsíci přežil pokus o atentát. Kyrylo Budanov, šéf hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany, to řekl podle ukrajinského serveru Ukrajinska pravda. Putin se prý od svého rozhodnutí napadnout Ukrajinu bojí možných pokusů o zavraždění.

Ruský prezident Vladimir Putin údajně přežil pokus o atentát před dvěma měsíci. Podle listu Ukrajinska pravda to prohlásil šéf ukrajinské rozvědky. Kyrylo Budanov, šéf hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany, řekl, že došlo k pokusu zabít ruského prezidenta poté, co napadl Ukrajinu.

Útočit měl Kavkazan

Budanov tvrdí, že útočníkem měl být někdo z kavkazského regionu. "Došlo k pokusu o atentát na Putina. Není to tak dávno, co na něj dokonce zaútočili zástupci Kavkazu,“ řekl doslova Budanov. „Toto jsou neveřejné informace. Byl to absolutně neúspěšný pokus, ale opravdu se stal. Bylo to asi před dvěma měsíci. Opakuji, tento pokus byl neúspěšný. O této události nebyla žádná publicita, ale uskutečnila se,“ dodal Budanov.

Putin se zároveň od svého rozhodnutí napadnout Ukrajinu prý bojí pokusů o atentát. Minulý měsíc vzal Putin svůj ‚jaderný kufřík‘ na pohřeb krajně pravicového politika Vladimira Žirinovského. Při jeho návštěvě byli z místnosti všichni ostatní "odklizeni".

Putin již dříve tvrdil, že unikl četným pokusům o atentát. Jak připomíná deník Daily Mail, v roce 2017 Putin filmaři Oliveru Stoneovi řekl, že proti němu bylo pět pokusů o atentát a jediný důvod, proč je naživu, je, že se osobně zabývá svou vlastní bezpečností.

Má vlastní jednotku odstřelovačů

"Já dělám svou práci a bezpečnostní důstojníci dělají svou a stále si vedou docela úspěšně," řekl Putin v dokumentu "The Putin Interviews". Putin prý cestuje se svou vlastní odstřelovací jednotkou, jejímž úkolem je lokalizovat případné střelce a zabít je dříve, než budou schopni stisknout spoušť s kulkou určenou Putinovi.

V roce 2012 byl v ukrajinském přístavním městě Oděsa zatčen muž v souvislosti se zmařeným spiknutím s cílem zavraždit Putina.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy