Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Vít Rakušan doma ubytoval uprchlíky: Lidské, velmi vám fandím, píší lidé

Ministr vnitra Vít Rakušan s ukrajinskými uprchlíky.
Zdroj: Se souhlasem Vít Rakušan
+ Další 4 fotografie
Pomoc Ukrajině

Ministr vnitra Vít Rakušan (43) se svou ženou Marií se rozhodli pomoci ukrajinským uprchlíkům. Jak informoval na Instagramu, ubytovali v Praze maminku s dítětem a po pár týdnech za nimi přicestoval i otec, protože patřil na seznam nepřátelských osob vytvořený Ruskem. Nyní Rakušan informoval web eXtra.cz o dalším vývoji situace.

Manželka nás zaregistrovala na počátku krize do systému, kde se nabízelo ubytování v soukromí. Nakonec jsme se dostali do kontaktu s maminkou Valerií s šestiletým synem,“ uvedl Vít Rakušan pro eXtra.cz. Doplnil, že za nimi po sedmnácti dnech přišel i otec, jenž byl na Ukrajině novinářem, který patřil na seznam nepřátelských osob.

„Pro rýpaly - tatínek je pronásledovaný novinář, který měl vážný důvod opustit Ukrajinu,“ prozradil na svém Instagramu Rakušan. Na Ukrajině psal o situaci na Donbasu, proto byl pro Rusko považován za nepohodlného člověka.

Rodina chce odjet do Ameriky

Pro eXtra.cz ministr vnitra dále prozradil, že se rodina nakonec rozhodla odcestovat do Ameriky.Rodině jsme zajistili ubytování v Praze, aby mohli být všichni spolu. Do USA odchází proto, že tam otec Demetrius dostal pracovní místo na univerzitě,“ vysvětlil.

Nezapomněl také dodat, že až se uvolní místo, budou chtít s manželkou nabídnout možnost bydlení další ukrajinské rodině. „Vzhledem k počtu našich dětí a kapacitním možnostem ideálně mamince s dítětem,“ řekl. Lidé pod příspěvkem na sociálních sítích chválí Rakušanovo chování. Krásné, lidské, velmi vám fandím. Jít příkladem je něco, čemu Češi obvykle odvykli, a je super vidět, že to jde, když se chce. Až čas a snad i stabilnější situace ukáže, jak moc jste šikovní ve vládě,“ napsal jeden komentující. „Kašlete na rýpaly. Hodně štěstí,“ připsal další.

Pomáhají i další

Kromě Rakušana pomáhá i plno dalších českých osobností. Mezi nimi například politik Matěj Stropnický s partnerem, herec Matouš Rajmont nebo manželé Šlégrovi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy