Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tohle se valí na Ukrajinu! Putin povolal 130kilového generála v důchodu. Jídlo splachuje litrem vodky

Generál je opravdu úctyhodných rozměrů.
Zdroj: Twitter.com
+ Další fotografie
TĚŽKÁ VÁHA

Rusku pomalu dochází generálové. S podobnými zprávami přicházejí zahraniční pozorovatelé, kteří komentují velkou výměnu velení v některých částech ruské armády. Vladimir Putin evidentně mění na pozicích ty, kteří neplní dostatečně jeho přání. A to i za cenu toho, že musí povolávat generály často důchodového věku s pošramocenou pověstí. Spekulace se rozmnožily poté, co se objevily fotografie skoro 130 kilogramů vážícího generála Pavla, který u ruské armády neskončil úplně slavně, uvedl server Daily Star.

Veterán z afghánské války v osmdesátých letech, osmašedesátiletý generál Pavel, si užíval důchodu na předměstí Moskvy, když byl povolán zpět do velení ruských speciálních jednotek. Jeho předchůdce byl totiž vážně zraněn při ukrajinském bombardování. Generál Pavel je opravdu nepřehlédnutelný. Váží přes dvě stě osmdesát liber, tedy asi 130 kilo, a podle webu Daily Star vyžaduje pět porcí jídla denně, které splachuje minimálně litrem vodky.

Uniformu má podle zdrojů z ruské armády šitou speciálně na míru, protože do konfekčních velikostí, jak je ostatně vidět z fotografií, by se nevešel. Také balistická vesta, která chrání jeho mohutné tělo, je podle informací z ruské armády sešita ze dvou kusů. Ukrajinu tak čeká v podobě generála Pavla skutečně masivní ofenziva.

Personální rošáda

Kromě obézního generála prý Putin chystá personální změnu i na pozici vrchního velitele vojenské operace na Ukrajině, uvádí server Daily Mail. Dosud jím byl generál Alexandr Dvornikov neboli „řezník z Aleppa“. Odvolání Dvornikova, o kterém se říkalo, že je opilec, by znamenalo další velký otřes v Putinově velitelské struktuře.

Rusko už od začátku války v tvrdých bojích přišlo až o čtrnáct vysoce postavených důstojníků, jejich místa tak zřejmě postupně zaujímají stále méně prestižní vojáci. Ukazuje to na to, že i když Putin podobné informace popírá, někdo jako generál Pavel by asi nebyl jeho první volbou. Jak se těžkotonážní vůdce z dob studené války na bojišti osvědčí, se teprve uvidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy