Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Rozzuřený otec ruského vojáka padlého na Ukrajině: Putin je pokrytec a zrádce vlasti, říká

Jevgenij a jeho otec Dimitrij.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
OBVIŇUJE PREZIDENTA

Když rodiče přijdou o dítě, je to jedna z nejhorších věcí, která člověka může potkat. Zvláště, když jej ztratí v nesmyslné válce, kterou začal prezident Ruska Vladimir Putin. Do války odchází nezkušení muži v naprosto neodpovídajícím vybavení a skoro bez výcviku. Jeden z otců padlých vojáků to ale tak nechce nechat a vyráží do otevřené války proti Putinovi, píše Daily Mail.

Mladému Jevgenijovi bylo dvacet let, když zemřel na ruské lodi, kterou potopila ukrajinská armáda. Stal se tak jedním z devadesáti tisíc vojáků, které podle ukrajinské strany tamní vojáci poslali mimo bitevní pole - tedy zabili či zranili. Otec bojovníka teď obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z "vraždy" svého syna jejich nekompetencí a porušováním pravidlem. O kauze píše deník Daily Mail.

Dimitrijův syn Jevgenij zemřel na křižníku Moskva - vlajkové nejmodernější lodi ruské černomořské flotily, která byla potopena ukrajinskými silami už začátkem války. Za její zkázou tehdy stály zřejmě střely s plochou drahou letu. Proč se však otec rozhodl promluvit až teď?

Putinovi na lidech nezáleží

Zřejmě jej popudilo zinscenované setkání s rodiči zabitých vojáků. Už jsme psali o tom, že existují důvodné pochybnosti o jeho autenticitě. Jak totiž zjistil portál The Guardian, na schůzce byly minimálně tři ženy, které rozhodně nepatřily mezi kritičky konfliktu. Ba naopak. Například Olesja Šigina, jež seděla vedle Putina, je ultrakonzervativní ruskou básnířkou, filmařkou a aktivistkou, která nedávno odcestovala do regionu Donbas, aby režírovala proválečný film s ruskými vojáky.

"Putin už není můj prezident. Nevěřím tomu muži, zklamal mě. Považuji ho za pokrytce a zrádce vlasti. Napište si do novin, že čekám na představitele FSB (ruská tajná služba, pozn. red.). Pojďte, hoši, troufněte si na otce syna zavražděného nekompetentním vedením našich mocných. Pořád tam máte poctivé důstojníky?" napsal si Dimitrij podle Daily Mailu na své sociální sítě s tím, že se s prezidentem už setkávat nechce, protože mu na jeho lidech nezáleží.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy