Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pekarová Adamová vydražila dárek od Putinova exporadce: Čtvrt milionu poputuje na vesty pro Ukrajinu

Pekarová Adamová přidala do dražby i artefakt od kontroverzní ruské političky.
Zdroj: Se souhlasem Markéty Pekarové Adamové
Válka na Ukrajině

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vydražila na Twitteru bronzový talíř od šéfa dolní komory ruského parlamentu Vjačeslava Volodina. Dekorativní prvek, který bývalý poradce Vladimira Putina daroval někdejšímu předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO), byl oceněn nejvyšší nabídkou v podobě 250 tisíc korun. Za utržené peníze hodlá Pekarová Adamová nakoupit neprůstřelné vesty, které poputují na Ukrajinu.

"Vjačeslav Volodin, který tvrdí, že bychom měli být vděčni za okupaci, dal mému předchůdci "dárek". Je nepřijatelné, aby byl vystaven v Poslanecké sněmovně. Může ale posloužit dobré věci. Dávám jej zde do veřejné soutěže. Vyvolávací cena 9600 Kč (cena neprůstřelné vesty)," uvedla předsedkyně TOP 09 ve středu na Twitteru. Deadline dražby stanovila na čtvrtek v 15 hodin.

Pod příspěvkem lidé začali okamžitě přihazovat. "Slibuji, že když aukci vyhraji, zveřejním, jak ukrajinský kocour žere z misky předsedy ruské dumy. Doufám, že 180.000,- bude stačit," uvedl Petr. Nestačilo. Finální nebídka byla nakonec 250 tisíc korun a stál za ní politický komentátor Petros Michopulos. "Dokonáno jest. Petros je prostě střelec s dobrým timingem! Těším se na předání!" oznámila na závěr Markéta Pekarová Adamová.

Michopulos nakonec spolu s talířem dostane i artefakt od Valentiny Matvijenko. Předsedkyně Sněmovny se předmět od političky, která podepsala dekrety o zahájení války, rozhodla připojit v průběhu aukce, aby ještě zvedla výnos. "Vesty zašleme odborníkům lidskoprávních organizací, kteří v ukrajinských městech sbírají důkazy o ruských válečných zločinech," slíbila Pekarová Adamová.

Vondráček aukci odsoudil

Aukce se setkala i s negativními reakcemi. Zejména se příčila Radku Vondráčkovi, který talíř dostal od Volodina jako dárek. Podle někdejšího šéfa Sněmovny nemá Pekarová Adamová na prodej předmětu nárok. "V tom je vše. Ubohost pětikoalice. Fakt, že Pekarová Adamová vyhlásí aukci na předmět ze státního majetku a nedojde jí, že už vůbec nemůže určovat, kam by případně výnos z prodeje státního majetku šel, nejlépe ukazuje sebestřednost této vládní party," zlobil se politik na Twitteru.

"Někdy by to chtělo trochu nadhled, pane kolego. Je to pro dobrou věc. Ostatně - můžete přihodit," reagovala na Vondráčka Pekarová Adamová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy