Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Novak Djokovič se opřel do organizátorů Wimbledonu: Zákaz pro Rusy a Bělorusy je šílený!

Djokovič je velmi naštvaný, jak to celé dopadlo.
Zdroj: profimedia
tenis

Slavný srbský tenista Novak Djokovič podle Sky News označil zákaz hrát na Wimbledonu pro ruské a běloruské hráče za "šílený". All England Club ve středu oznámil, že vyloučil mimo jiné šampiona US Open a světovou dvojku Daniila Medveděva, světovou osmičku mužů Andreje Rubleva a čtvrtou Arynu Sabalenkovou.

Reakce na rozhodnutí organizátorů nejslavnějšího tenisového turnaje světa o zákazu pro ruské a běloruské sportovce na sebe nenechala dlouho čekat. A mezi kritiky je i jedno zvučné jméno. Bývalá tenisová jednička Novak Djokovič označil podle Sky News rozhodnutí za „šílené“.

Vždy budu odsuzovat válku

"Vždy budu odsuzovat válku, nikdy nebudu podporovat válku, protože jsem sám dítětem války," řekl Djokovič. "Vím, jak velké emocionální trauma to zanechává. V Srbsku všichni víme, co se stalo v roce 1999. Na Balkáně jsme měli v nedávné historii mnoho válek. Nicméně nemohu podpořit rozhodnutí Wimbledonu, považuji to za šílené. Když politika zasahuje do sportu, výsledek není dobrý," dodal tenista, který je znám svými vyhraněnými postoji k některým tématům.

Djokovič je mimo jiné odpůrcem vakcinace proti koronaviru, což mu přivodilo problémy na posledním Australian Open. Australské vízum sice původně dostal na základě výjimky z povinného očkování po prodělaném koronaviru. Po příletu mu však vízum odebraly úřady na letišti. Soud mu ho kvůli procesnímu pochybení úředníků vrátil, ale následně mu vízum opět zrušil ministr pro imigraci Alex Hawke, který to vysvětlil veřejným zájmem. Djokovič si tak na prestižním turnaji nezahrál a musel odcestovat domů.

Stopka pro Medveděva i Azarenkovou

Kdo si nezahraje ve Wimbledonu?

Muži

Daniil Medveděv

Andrej Rubljov

Karen Chačanov

Aslan Karacev

Ilja Ivaška


Ženy

Aryna Sabalenková

Anastasia Pavljučenkovová

Victoria Azarenková

Darja Kasatkinová

Veronika Kuděrmetevová

Ljudmila Samsonovová

Jekatěrina Alexandrovová

Aljaksandra Sasnovičová

Varvara Gračovová

Anna Kalinská

Kamilla Rachimovová

Věra Zvonarevová

Londýnský All England Club ve středu oznámil, že z Wimbledonu vyloučil mimo jiné šampiona US Open a světovou dvojku Daniila Medveděva, světovou osmičku mužů Andreje Rubleva, nebo čtvrtou ženskou hráčku Arynu Sabalenkovou. Chybět budou i ruská světová patnáctka Anastasia Pavljučenková a Běloruska Victoria Azarenková - dvojnásobná vítězka Australian Open. Ruským a běloruským hráčům byl letos rovněž zakázán vstup na travnaté turnaje LTA.

Sdílíme všeobecné odsouzení nezákonných akcí Ruska a pečlivě jsme zvážili situaci v kontextu našich povinností vůči hráčům, naší komunitě a širší britské veřejnosti jakožto britské sportovní instituce," uvedl All England Club ve svém prohlášení s tím, že "pokud se okolnosti mezi dneškem a červnem podstatně změní, zvážíme to a odpovídajícím způsobem zareagujeme".

Z hráčů, kteří mají nyní zakázáno startovat na Wimbledonu v červnu a červenci, se Medveděv loni dostal do čtvrtého kola Wimbledonu, zatímco Sabalenková byla poražená semifinalistka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy