Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Na Ukrajinu tankem, z Ukrajiny v anonymním pytli. Mrtvé Wagnerovce posílají domů bez dokladů

Válka na Ukrajině: Mrtvé Wagnerovce posílají domů v anonymních pytlích
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
utajení mrtví

Pokud nastoupíte k Wagnerovcům a zemřete v boji, slehne se po vás zem. Aspoň takové informace přicházejí z Horlivky, městě, které bylo ještě před několika týdny v rukou Rusů. Místní obyvatelé vypověděli, že mrtvá těla Wagnerovců putovala zpět do Ruska bez jakéhokoli vyšetření, dokladů či identifikace. Není známé, kam těla odvezli, píše Ukrajinska pravda.

"Okupační úřady nařídily zdravotnickému personálu nemocnic dočasně okupované Horlivky v Doněcké oblasti, aby pracovníci zajistili dokumenty zemřelých žoldáků soukromé vojenské společnosti Wagner, neprováděli soudní ohledání těl a zabalili je v hygienických pytlech pro přepravu. Cíl v současné době není znám," stojí v každodenním hlášení náčelníka generálního štábu ukrajinské armády.

Vypadá to tak, že ve městě Horlivka v okupované Doněcké oblasti byly dokumenty mrtvých Wagnerovců zabaveny, jejich těla dokonce nesměla ani na pitvu. Ostatky byly okamžitě odvezeny neznámo kam. Proč to ruský režim dělá? Důvodů může být více.

Prvním je zřejmě to, že nemusí přiznávat další mrtvé na frontě. Odhady z Ruska a jiných zdrojů se už tak velmi podstatně liší. Zatímco Rusové přiznávají podle Reuters ztráty v jednotkách tisíců vojáků, podle západních odhadů jich bude už přes sto tisíc, jak uvádí portál New York Times. K reálnému číslu je ovšem velmi těžké se dobrat.

Druhým důvodem může být to, že by mohlo vyplynout na povrch, že v případě mrtvých vojáků šlo o nebezpečné zločince nebo vojáky, kteří mají nakažlivou nemoc, a byly by komplikace s likvidací těl. Už dříve se podle některých zpráv verbovali do řad Wagnerovců vězni s nakažlivými nemocemi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy