Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Místo Putinova koně namistrovaný šílenec: Kadyrov prý chce nahradit Šojgua

Šojgu končí, nastupuje Kadyrov? Vůdce Čečenců možná nahradí Putinova koně
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
VÝMĚNA?

V Rusku se podle některých informací schyluje k velké výměně na předních pozicích. Ne, o Vladimira Vladimiroviče rozhodně nejde, křeslo se prý ale má třást pod ministrem obrany Sergejem Šojguem. Poněkud toporného ministra by prý neměl nahradit nikdo jiný než notoricky známý vůdce Čečenské republiky Ramzan Kadyrov. S odvoláním na zdroje z okolí Putina to píše britský deník Daily Mail.

Spekulace, které zachycuje Daily Mail, vyvolalo Kadyrovovo povýšení do hodnosti generálplukovníka. Okamžitě se tak začalo šuškat, že pro čečenského vůdce je připraveno vysoké křeslo v armádě. Není tajemstvím, že Kadyrov v minulých měsících nešetřil kritikou právě vůči způsobu vedení války.

"Pokud nebudou žádné změny ve strategii v následujících pár dnech, budu nucen mluvit s vedením země sám a vysvětlit jim, co se na bojišti skutečně děje," napsal čečenský vůdce a podpořil tak myšlenku, která se ruským éterem šíří jako epidemie: Putinovi někdo zatajil skutečnou situaci na Ukrajině.

Kadyrov chce být ministrem

Podle informací, které má Daily Mail k dispozici, teď Kadyrov právě pomýšlí na místo ministra. "Prezident mi osobně pogratuloval, dal jsem mu své slovo, že jej nezklamu. Je to pro mě postup," svěřil se místním médiím po svém povýšení.

Kadyrov podle ukrajinské rozvědky osobně vedl plánování jednotlivých akcí uvedených jednotek, vydával rozkazy a přijímal hlášení. Kadyrova SBU viní z porušení tří článků ukrajinského zákoníku včetně plánování a vedení agresivní války a záměrného jednání za účelem změnit ukrajinské hranice, které vedlo ke smrti lidí. Jeho spolupracovníky Martynova a Mežidova pak viní z porušení válečných zvyklostí.

Kadyrov na obvinění reagoval slovy, že mu má SBU dát vědět, kam se má dostavit. "Určete místo, kam se máme dostavit. Rádi tam přijedeme a zjistíme, kdo je zločinec a kdo terorista," uvedl Kadyrov v audiozáznamu na svém účtu na sociální platformě Telegram. Čečenský lídr potvrdil, že se účastní "speciální vojenské operace" na Ukrajině, jak Rusko oficiálně nazývá válku, kterou v sousední zemi rozpoutalo. "Pokud jde o mě, tak bych se už dávno zmocnil Kyjeva a Zelenskyj by byl už dávno ve sklepě na výsleších," prohlásil také Kadyrov.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy