Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Krvavé boje na Ukrajině pokračují: Kyjevem otřásly silné výbuchy

Dým nad Kyjevem.
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Válka na Ukrajině

Válka na Ukrajině opět nabírá na obrátkách. V neděli ráno otřásly Kyjevem silné exploze. Nad městem stoupal sloupec dýmu. Starosta města Vitalij Kličko se zmínil o jednom zraněném. Boje pokračují i v Charkovské oblasti. Snímky hrůzy sdílel na Twitteru server Nexta.

Ukrajina má za sebou 100 dnů války, během které stále odolává tlaku ze strany Ruska. Po pár dnech klidu se však rozhořely nové boje v hlavním městě.

O situaci informoval na Instagramu starosta Kyjeva Vitalij Kličko. "Přátelé! V souvislosti s explozemi v Darnyckém a Dněprovském okresu v současné době nejsou žádné oběti raketových útoků na infrastrukturu. Jeden člověk byl hospitalizován. Služby v postižených oblastech stále fungují."

Ze snímků je vidět, jak se nad Kyjevem vznáší mohutný dým. Hlavní město však nebylo jediné, které čelí ruské agresi. Stejně je na tom i Charkovská oblast. Server Nexta sdílel na Twitteru snímky letecké základy v charkovském Korotychu po útoku ruské jednotky.

"Ukrajina musí zvítězit"

O situaci na Ukrajině tento týden mluvil český premiér Petr Fiala se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým během společného zasedání české a polské vlády v Praze.

Polský premiér ocenil, že Česko vnímá hrozby po ruské invazi stejně jako Polsko, i když nepatří mezi sousedy Ukrajiny. Snahy obou zemí podle něj zvyšují šance na vítězství Ukrajiny. "Ukrajina musí v této válce zvítězit," uvedl podle informací ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy