Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Hrůzný nález: V jednom z hrobů u Kyjeva byl nalezen zastřelený muž s českým občanstvím!

Město Makariv u Kyjeva.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 20 fotografií
Válka na Ukrajině

V Makarivu, který se nachází v Kyjevské oblasti, nalezli ukrajinští bojovníci neoznačené hroby, v nichž ležela těla tří mužů. Jak informoval web Novinky s odkazem na Ukrajinskou pravdu, jedním z nich má být muž s českým občanstvím, který byl delší dobu nezvěstný. 

„Na místě, kde byli pohřbeni, se našly dokumenty jednoho ze zabitých – občana České republiky. Údaje odpovídají,“ informoval náčelník policie Kyjevské oblasti Andrij Nebytov, jak informoval server Novinky.

V hrobě však byla nalezena těla rovnou tří mužů. „Dva lidé byli zabiti ranou do hlavy, jeden člověk (ranou) do břicha,“ prozradil dále Nebytov. Zbývající dva muži ještě nebyli dosud identifikováni.

Muž byl od března pohřešován

Mrtvý pán s českým občanstvím by měl být ten samý, který byl od počátku března pohřešován. V květnu tuto informaci s tím, že se jednalo o dobrovolníka, přinesli reportéři serveru Voxpot Magdaléna Slámová a také Vojtěch Boháč. Právě ti se v březnu nacházeli u města Makariv a jejich vůz byl ostřelován.

Jak informovaly Novinky, po zveřejnění reportáže se jim ozvala paní Simona, jejíž muž Tomáš, který se živil jako řidič kamionu, měl odcestovat na Ukrajinu a pomáhat s odvozem lidí. Od 2. března se mu však nešlo dovolat a nikdo nevěděl, co s ním je.

Informaci o tom, že je na Ukrajině pohřešovaný Čech, sdílelo i Ministerstvo zahraničí ČR.

Makariv je poblíž Kyjeva

Městečko Makariv, které původně čítalo přes deset tisíc obyvatel, se nachází poblíž Kyjeva. I z toho důvodu bylo jako jedno z mnoha zasaženo ruskými silami, které do země vtrhly a vypukla tak válka. Nedaleko se nachází i město Buča, které se obzvláště dostalo do povědomí krutostí ruských vojáků na ukrajinských občanech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy