Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Dozvuky masakru v Buči: Rusové Karinu (†22) znásilnili, vytrhali jí nehty a pak chladnokrevně zastřelili

Válka na Ukrajině: Při masakru v Buči zemřela i Karina, kterou vojáci znásilnili
Zdroj: Twitter Karina Yershova
+ Další 2 fotografie
Válka na Ukrajině

Od masakru v Buči už uplynuly téměř dva měsíce, přesto z ukrajinského města stále přicházejí další šokující příběhy. Jeden z nich patří dvaadvacetileté dívce Karině Jeršovové, která si před smrtí prošla brutálním peklem. Jak prozradil její nevlastní otec pro Kyiv Independent, ruští vojáci ji bestiálně mučili, přičemž jí vytrhali nehty a než ji zastřelili, znásilnili jí. Karina přitom před ruskou agresí uprchla už v roce 2014, kdy eskalovalo násilí v Doněcku. Nakonec se s rodinou usídlila právě v Buči...

Karina poznala ruskou agresi už jako teenager. V roce 2014, kdy Rusko napadlo Ukrajinu na východě, prchla s rodinou z rodného Doněcku. Společně potom přesídlili na klidné předměstí Kyjeva. Tehdy nemohli tušit, že jméno jejich nového města bude znát celý svět. Útočištěm se jim totiž stala Buča...

Právě do ní o osm let později vtrhly ruské jednotky. Když se tak stalo, rodiče dvaadvacetileté dívky okamžitě uprchli. Karina ale odmítla znovu utíkat, a tak ve městě zůstala i přes přítomnost okupačních vojsk. "Snažili jsme se ji přemluvit k odchodu během celého 24. února, kdy vypukla válka," řekl pro Kyiv Independent Karinin nevlastní otec Andriy Dereko. Podle něj jeho nevlastní dcera situaci podcenila, přesto jejímu postoji rozuměl. "Kdo by si pomyslel, že ty bestie zabijí obyčejné lidi?" pokládal si otázku. O tragédii informoval také deník Blesk.

Skutečně málokdo tehdy tušil, že ruské jednotky rozpoutají v Buči učiněné peklo na zemi. V několika dnech město plenili a pustošili, přičemž na ulicích vraždili neozbrojené civilisty. Více než čtyři sta jich tehdy přišlo o život. Řada těl byla nalezena s kulkou v hlavě, přičemž ruce měla svázané za zády. Desítky žen byly před smrtí znásilněny, včetně dětí... To byl bohužel i případ Kariny.

Sebrali jí mobil

Ještě předtím, než k tomu došlo, si naposledy volala se svou rodinou. Pak jí ale ruští vojáci zabavili telefon. "Když jsme spolu mluvili naposledy, Rusové ji varovali, aby nepoužívala svůj telefon. Mysleli si, že je natáčí. Řekla jim: ‚Mluvím s mámou,‘" vzpomínal Dereko. Následně ji vojáci donutili zavěsit. Ještě stihla rodičům říct, že poblíž jejího domu jsou ruské tanky. Pak se ale přestala ozývat. Rusové ji zastřelili.

Stalo se tak pouhý týden předtím, než by jí bylo 23 let. Jak se ukázalo při ohledání těla, ke kterému došlo několik týdnů po její smrti, vojáci ji mučili a s největší pravděpodobností i znásilnili. Nakonec ji střelili do hlavy. „Bylo jasné, že (policie) ví, že byla znásilněna, když byla mučena, ale vyšetřovatelka nám to nepotvrdila. Řekla jen: ‚Nemám žádné morální právo vám to říkat‘...ale naznačila to (znásilnění)," uvedl Dereko.

Kus masa měla odtržený od žeber

Policie Karinino tělo předtím, než bylo 13. dubna pohřbeno v uzavřené rakvi, jejím rodičům ani neukázala. Prý proto, že pohled na ni by byl naprosto zdrcující. Dereko požádal detektivy, aby mu alespoň ukázali fotografie zbídačeného těla jeho nevlastní dcery. Nakonec mu ukázali pouze dívčinu horní část.

To, co viděl, bylo děsivé. "Byly tam řezné rány a tržné rány, byl tam také kus masa odtržený od jejích žeber," popsal nevlastní otec a dodal, že bylo zřejmé, že ji mučili. Vyšetřovatelé zároveň Derekovi prozradili, že Karina byla postřelena do nohy. Podle policie se nejspíš snažila bránit, což pachatele jen dále rozčílilo. "Polovina nehtů byla vytrhaná," dodal zdrcený muž.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy