Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Válka na Ukrajině: Cherson pod palbou ruských střel i na Štědrý den: Zemřelo nejméně sedm lidí

Ukrajinský prezident Štědrý den odsoudil.
Zdroj: Ukrajinská prezidentská kancelář
Útok

Na Vánoce by se nemělo válčit, ale užívat si svátky klidu a míru. To bohužel neplatí na Ukrajině, kde dnes ráno došlo k ostřelování Chersonu, během nějž zahynulo nejméně sedm lidí. Podle zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyryla Tymošenka byl útok mířen přímo na centrum města, jak uvedl na síti Telegram.

Po ranním ostřelování Chersonu zemřelo nejméně 7 lidí a dalších 58 je zraněných. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj útok na Štědrý den odsoudil. "Nejsou to vojenská zařízení. Tohle z definice není válka. Tohle je teror, je to zabíjení za účelem zastrašování a zvráceného potěšení," napsal na svůj Twitter.

Ukrajina dokázala odrazit ruské útoky téměř u deseti sídel v zemi, nicméně rakety mířené na centrum Chersonu se zničit nepodařilo. "Ve směru na Bachmut nepřítel ostřeloval tanky, minomety a dělostřeleckou palbou oblast, ve které se nachází 25 obcí. Jsou mezi nimi Spirne, Berestove, Soledar, Bachmut, Kliščijivka nebo Časiv Jar," píše se v prohlášení generálního štábu.

"Hořící auta, rozbitá okna, rakety, zabití civilisté, krev. Ruští teroristé spáchali ještě jeden zločin. Při dnešním útoku se zaměřili na samotné centrum poklidného města. Žádné vojenské nebo infrastrukturní objekty v okolí. Jen lidé, 7 z nich bylo naživu ještě před pár hodinami. 58 dalších bylo zraněno a 18 z nich je nyní v kritickém stavu. Kde by dnes měl být smích a oslavy, teroristický stát Rusko přináší smrt a tragédie. Ale jednoho dne budou všichni váleční zločinci pohnáni k odpovědnosti. Čím dříve, tím lépe," zveřejnila prezidentská ukrajinská kancelář na Instagramu.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin

Související články

Další články

Nejnovější kauzy