Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Bachmut v centru války: U města probíhají těžké boje, Rusové si spletli ukrajinské vojáky za vlastní

Bachmut: Zoufalí Rusové ukazují ukrajinské vojáky, tvrdí, že jsou jejich
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
VÁLKA NA UKRAJINĚ

Jedno z měst na Ukrajině, kolem kterého se teď vedou nejtužší boje, je Bachmut. Kdysi asi sedmdesátitisícové město je nyní téměř srovnáno se zemí. Fronta se posunuje jen o jednotky metrů a zdá se, že ruská armáda do bojů posílá vše, co má. V momentě, kdy kremelská propaganda potřebuje obhájit zvěrstva, která na Ukrajině provádí, nezdráhá se vydávat nepřátelské vojáky za vlastní. Všimli si toho zpravodajci na Twitteru.

To, co by se nemělo stát žádnému režimu, který je ve válce s jiným státem, se stalo právě v Rusku. Ruská propagandistická mašinerie se zamotala do vlastních lží a označila ukrajinské vojáky za své vlastní. Posměch na sociálních sítích na sebe nenechal dlouho čekat.

Na Twitteru se objevily záběry z ruské, státem vlastněné propagandistické televize Rossija 1, o které jsme už mnohokrát psali. Naposledy, když její analytici, kteří svými názory spíš připomínali chovance psychiatrických klinik, pronášeli věty, že pokud Rusko prohraje, zničí celý svět. I tentokrát "zazářili", respektive moderátorka Skabejevová.

Video plné nesrovnalostí

Když ukazuje v záběrech údajné čečenské bojovjníky v centru Bachmutu a snaží se tak dokázat, že ukrajinské město je v rukou Rusů, všechno vypadá na první pohled v pořádku - mužům nechybějí ani plnovousy charakteristické právě pro bojovníky Ramzana Kadyrova. Nicméně brzy je jasné, že video má značné nesrovnalosti.

Nejde totiž o Rusy, ale o ukrajinské příslušníky čečenského batalionu Šejch Mansur, který se jako jeden z mála čečenských oddílů přidal k ukrajinským silám. Rusko se tak nachytalo už poněkolikáté. Nedávno třeba jeho představitelé vydali fotografii kamionu, který údajně zničil Kerčský most na Krymu. Za několik málo minut se ale zjistilo, že jde o podvod, navíc totálně amatérský. Nesouhlasil dokonce ani počet náprav tahače, jak upozornil portál TpyxaNews na Twitteru.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy