Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

V oblíbené destinaci Čechů došlo k neštěstí: Při čelní srážce vlaků zemřelo 32 lidí

V Řecku se srazily vlaky.
Zdroj: Profimedia
Tragédie

Při čelní srážce dvou vlaků v Řecku zahynulo nejméně 32 lidí, dalších 85 jich utrpělo zranění. Tragédie se stala u města Tempe ve středním Řecku, jak píše The Guardian. Podle jeho informací se jedná o nejtragičtější nehodu v zemi za posledních několik desetiletí. 

Tragédie v Řecku si vyžádala nejméně 32 obětí a 85 lidí je zraněných. Osobní vlak mířící z Atén do Soluně se ve vysoké rychlosti srazil s nákladní soupravou, která jela ze Soluně do Larisy, jak píše The Guardian.

V osobním vlaku mělo podle informací Reuters cestovat asi 350 lidí. Evakuace cestujících se odehrává ve velmi obtížných podmínkách vzhledem k závažnosti srážky obou vlaků,“ popsal mluvčí hasičů Vasilis Varthakojannis.

Ve vlaku vypukla panika a chaos

Několik vagonů po srážce vykolejilo a vzplálo, uvedly už dříve světové agentury. Mnoho cestujících utrpělo popáleniny. „Uslyšeli jsme obrovskou ránu. Bylo to strašných deset vteřin. Převraceli jsme se ve vagonu, dokud jsme nespadli na bok,“ popsal osmadvacetiletý cestující Sterjos Minenis. Poté podle něj vypukla panika a chaos. „Oheň, visící kabely, rozbitá okna, křičící a uvěznění lidé,“ uvedl Minenis.

Cestující, kteří utrpěli lehčí zranění nebo se jim nic nestalo, byli převezeni autobusem do Soluně, vzdálené 130 kilometrů severně od místa neštěstí. Úřady kontaktovaly armádu, aby pomohla se záchrannými pracemi.

Stárnoucí řecký železniční systém potřebuje modernizaci, mnoho spojů jezdí po jednokolejné trati a na řadě míst stále není instalována signalizace a automatické řídící systémy, upozornila agentura Reuters. Připomněla, že při čelní srážce dvou vlaků v roce 1972 zahynulo u Larisy 19 lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy