Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

V italském lese našli mrtvého Čecha: Tělo bylo v rozkladu, muže se snaží identifikovat

Mrtvý Čech v Itálii: Našli ho v lese, snaží se zjistit, kdo to je
Zdroj: Profimedia.cz

V lese u italského města Avio, které se nachází v Tridentsku, bylo nalezeno tělo muže s českými doklady. Uvedl to dnes místní deník il Dolomiti. Podle informací tisku bylo mrtvému 47 let a jeho totožnost italská policie ověřuje u českých orgánů. České ministerstvo zahraničí ČTK potvrdilo, že italská policie kontaktovala generální konzulát v Miláně kvůli nálezu pozůstatků, které by mohly patřit českému občanovi.

Pozůstatky byly podle tisku v pokročilém stadiu rozkladu, což ztěžuje identifikaci. Mrtvoly si všiml kolemjdoucí turista, který zavolal policii. Ta spolu s horskou službou a hasiči vyzvedla tělo ve středu večer. Italská policie navázala kontakt s českými úřady a snaží se zajistit oficiální identifikaci mrtvého. Není ale jasné, kdy by se tak mohlo stát.

"V tuto chvíli můžeme potvrdit, že italská policie dnes kontaktovala náš generální konzulát v Miláně kvůli nálezu ostatků, u kterých máme indicie, že by se mohlo jednat o českého občana," uvedla Mariana Wernerová, mluvčí české diplomacie. "Italské úřady budou v následujících dnech provádět identifikaci a náš generální konzulát zůstává s italskou stranou v kontaktu," dodala pro ČTK.

Italská policie také prošetřuje příčiny úmrtí. Vyšetřovatelé se domnívají, že turista spadl během exkurze v okolních horách, kam návštěvníci míří za zbytky opevnění z první světové války. V oblasti bojovala italská armáda proti rakousko-uherským vojskům.Tělo našel turista v lese v italském Tridentsku ve středu večer. Okamžitě přivolal policii, která ještě ten večer mrtvolu společně s horskou službou a hasiči vyzvedla. Informoval o tom tamní web ildolomiti.it.

Podle ildolomiti.ti našel muž v oblečení, které měla mrtvola na sobě, doklady. Právě podle nich se jednalo o 47letého Čecha. Totožnost se ale vzhledem ke stavu těla, které pravděpodobně v lese leželo delší dobu, zatím nedá potvrdit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy