Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

V Hodoníně vypukl požár: Osm lidí skončilo v nemocnici, z toho čtyři děti

Ilustrační foto
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
Předchozí Další
Požár

Silný požár vypukl v pondělí ráno na Hodonínsku, kde museli evakuovat šestnáct lidí. Z toho osm jich skončilo v nemocnici, mezi nimi byly i čtyři děti. Plameny sice zasáhly menší část sklepení, ale celý dům byl hodně zakouřený. O neštěstí informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška na Twitteru. 

Hasiči byli přivoláni v pondělí ráno k velice zakouřenému domu v Hodoníně, kde vzplanul požár v malé části sklepa. „Bylo nutné vyvést šestnáct lidí, z toho osm obyvatel bylo po ošetření záchrannou službou odvezeno do nemocnice,“  informoval na Twitteru o zásahu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Informaci o zakouřeném bytovém domě v ulici Pravoslava Veselého přijalo operační středisko v 8:11 hod. O pět minut později podle mluvčího už na místě zasahovala první jednotka. K požáru se dohromady sjely celkem tři jednotky, tedy kolem deseti hasičů. „Byl to požár menšího rozsahu, ale kouř se dostal do celého bytového domu. Požár máme pod kontrolou a prostor odvětráváme,“ uvedl Mikoška.

Mluvčí doplnil, že požár menšího rozsahu byl ve sklepě a pomocí jednoho vodního proudu se jej podařilo dostat rychle pod kontrolu a dohasit. Zásah hasiči na místě ukončili krátce po 9:00 hod.

Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová upřesnila, že u všech osmi pacientů řešili problémy s nadýcháním kouře. Policie případ stále vyšetřuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy