Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Útok v Budějovicích. Muž byl zbitý kvůli duhové vlajce. Rakušan volá po přísnějších trestech

Budějovicích zmlátili muže kvůli duhové vlajce. Je třeba zpřísnit tresty, říká Vít Rakušan.
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia, herminapress
napadení

Policie v Českých Budějovicích řeší napadení s možným nenávistným podtextem. Mladíka, který nad ránem procházel centrem Budějovic s duhovou vlajkou, měli napadnout tři muži. Podle vyjádření napadeného, který skončil v nemocnici, byla důvodem pouze uvedená vlajka. Policisté případ intenzivně vyšetřují, na sociálních sítích se k němu vyjádřil i ministr Vít Rakušan.

"Byl jsem obětí neblahého napadení, jehož tématem je společensky nepřípustná situace. Nedělám to vůbec pro sebe, jen bych chtěl poukázat na situaci, kdy i člověk, který hájí osobní štěstí kohokoli z nás, dostal přes hubu," píše na Facebooku Sebastian Vošvrda, který se ke svému napadení rozhodl vyjádřit. "Stačila jenom duhová vlajka, která vyprovokovala tři mladé a asi hrozně cool lidi, kteří zastupují tu sféru lidí, kterým vadí symboly a věci tomu podobné," doplňuje poškozený. Příspěvek doplnil svou fotografií s tržnými ranami na obličeji.

Policie hledá svědky

K incidentu se vyjádřili i jihočeští policisté. "Českobudějovičtí policisté se intenzivně zabývají případem, který se stal v sobotu 2. prosince okolo 4:00 hodin v centru města České Budějovice. V Piaristické ulici došlo k incidentu, při kterém byl napaden muž skupinou osob. Muž utrpěl zranění a byl převezen k ošetření do českobudějovické nemocnice. Policisté případ prověřují od samého počátku. Právní kvalifikace byla stanovena jako trestný čin výtržnictví, její změnu však nevylučují," napsali na svém webu s tím, že případní svědkové se mají ozvat na telefonním čísle 974 226 700 či lince 158.

Vít Rakušan: Zvyšme tresty

Incident nenechal bez odezvy ani ministr vnitra Vít Rakušan, který útok ostře odsoudil. "V Českých Budějovicích napadli člověka kvůli duhové vlajce uvázané kolem krku. Lidi se bohužel vzájemně napadají z různých příčin, pokud je ale důvodem jiná sexuální orientace, rasa, barva pleti, politické vyznání, věk, pohlaví nebo jazyk, považuju to za zvlášť odsouzeníhodné," napsal na sociální síť X s tím, že jeho hnutí STAN i on osobně takovou změnu v českých zákonech podporují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy