Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

V Babišově táboře se slaví bez Babiše: Brabec, Dostálová a spol. mluví o skvělém výsledku

+ Dalších 11 fotografií

Ještě nebyly sečtené ani všechny hlasy, v táboře Andreje Babiše ale už panovala dobrá nálada. Bylo totiž jasné, že expremiér postoupí do druhého kola spolu s Petrem Pavlem. Ačkoliv poslanci z řad ANO rozdávali úsměvy na všechny strany a neskrývali nadšení, zároveň krotili vášně a svorně se shodli, že je i jejich šéfa čeká ještě hodně práce. Z Babišova volebního štábu informují reportéři eXtra.cz.

Většina předvolebních průzkumů řadila Andreje Babiše na druhé místo. Některé dokonce předpovídaly, že se ani nevejde do postupující dvojice. Jak se ale ukázalo, Babiš má silnou voličskou základnu a již v poločase sčítání bylo jisté, že postoupí do druhého kola. Navíc v době, kdy článek vznikal, si držel první místo před Petrem Pavlem.

Není tak divu, že poslanci z řad ANO, kteří postupně přijížděli do volebního štábu svého šéfa, neskrývali nadšení. Mezi prvními dorazil například bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec. "Nepochybně je to skvělý výsledek, který mi dělá velkou radost, zároveň si ale musíme uvědomit, že jde zatím jen o poločas," mírnil poslanec nadšení v reakci pro eXtra.cz. Zároveň kvitoval, že ho těší vysoká procenta hlasů. Vyšší, než se kterýmí počítaly průzkumy.

Mračková Vildumetzová: Budeme bojovat

Podobně jako Brabec se vyjádřila i Klára Dostálová. "Sledovala jsem výsledky po cestě do štábu a musím říct, že to byla moc příjemná cesta. V následujících dvou týdnech nás ale čeká ještě hodně práce, přeci jen zásadní je druhé kolo. Ale už se na to moc těším," řekla bývalá ministryně pro místní rozvoj.

Podpořit svého šéfa dorazila do štábu i Jana Mračková Vildumetzová, která taktéž kvitovala Babišův postup do druhého kola. "Začínáme ale prakticky od nuly, následující dva týdny budou těžké, ale budeme bojovat. Je to velký úspěch, ukázalo se, že voliči ocenili to, že Andrej Babiš je zkušený politik, který má zkušenosti jako poslanec i jako premiér. Mám za něj velkou radost," pochvalovala si politička, která loni po skandálu spojeným s kauzou Dozimetr skončila ve vedení Poslanecké sněmovny.

Všichni poslanci, kteří přijeli Babiše podpořit, se po příjezdu odebrali do restaurace, kde v dobré náladě sledovali řeči ostatních kandidátů na prezidenta. Čekalo se už jen na příjezd Babiše, který ohlásil, že se do svého štábu, na rozdíl od protikandidátů, dostaví až po 17. hodině.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy