Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Uvězněn ve vrtulníku plném krve a paliva: Přeživší Horváth viděl umírat Kellnera (†56)!

David Horváth: Viděl umírat Petra Kellnera!
Zdroj: Profimedia / PPF / Koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Tragédie

Vrtulník, na němž se nacházel a následně zemřel i nejbohatší Čech Petr Kellner (†56), se zřítil již před více než rokem. Za dosud nevyjasněných okolností narazil do ledovce Knik na Aljašce a zřítil se ze svahu. Jako jediný přežil pouze snowboardista David Horváth (49), který byl po nehodě několik týdnů v nemocnici. Podle nejnovějších informací, které uveřejnil zahraniční web Anchorage Daily News, však Kellner po nehodě ještě žil. Horváth se tak musel dívat, jak mu umírá kamarád přímo před očima, jelikož záchrana dorazila až o mnoho hodin později.

Minulý rok v březnu obletěla svět smutná zpráva. Pět lidí zemřelo po hrozivém pádu vrtulníku na Aljašce u ledovce Knik a mezi nimi byl i nejbohatší Čech Petr Kellner. Mezi mrtvými dále byli lyžař a průvodce Gregory Harms (†52), pilot Zachary Russell (†33), průvodce Sean McManamy (†38) a francouzský snowboardista Benjamin Larochaix (†50).

Jako jediný přežil snowboardista David Horváth, který si musel prožít nepředstavitelná muka. Jak informoval zahraniční web Anchorage Daily News, který má k dispozici soudní dokumenty i žalobu, po pádu vrtulníku ještě Kellner spolu s Harmsem žili. Zemřeli až během čekání na pomoc, která se dostavila až po několika hodinách. Z nejasných důvodů se totiž nespustil nouzový lokalizační maják.

Uvězněn ve vrtulníku plném krve

Horváth, který byl stále na svém sedadle a od stehen dolů zasypán sněhem, když přijeli záchranáři, si tak odnesl doživotní trauma. „Byl uvězněn ve zničeném vrtulníku, který byl plný sněhu, paliva a krve několika mužů,“ napsala americká právnička v žalobě. „Kromě traumatu z bezprostřední smrti dvou členů jeho skupiny a pilota pan Horváth trpěl také tím, že během čekání na záchranu viděl umírat další dva přátele,“ uvedla dále, jak informoval web Anchorage.

Vyšetřovatelé následně zjistili, že vrtulník manévroval nízko nad hřebenem ledovce, když pilot pravděpodobně hledal místo, kde by ho položil. Když vrtulník havaroval, řítil se 270 metrů dlouhým svahem dolů. Trosky byly zasypány sněhem a záchranáři Horvátha vyprostili až po šesti hodinách od nehody.

Ve špitále strávil snowboardista sedm dní v umělém spánku a kvůli omrzlinám musel podstoupit několik závažných operací. Přišel o všechny prsty na levé paži a o několik i na pravé ruce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy