Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Útok štrúdlem: Tomio Okamura dostal od blondýnky dortem do obličeje, prý za výblitky

Na Tomia Okamuru zaútočila žena se štrúdlem. Ihned ji zpacifikovali policisté v civilu.
Zdroj: Facebook Biotická Pekařská Brigáda
+ Dalších 10 fotografií
protest

Na předvolebním mítinku strany SPD dostal předseda hnutí Tomio Okamura dortem do obličeje. Jak vyplývá z videa, které na Facebooku sdílela iniciativa pojmenovaná jako "Biotická Pekařská Brigáda", žena nejdřív Okamurovi otevírala krabici s dortem, načež ho vzala a hodila mu ho na hlavu. Ženu ihned po incidentu zadržela policie.

Po otevření volebních místností se na Facebooku objevilo video, které sdílela skupina nazvaná "Biotická Pekařská Brigáda". Na něm přijde na čtvrtečním předvolebním mítinku hnutí SPD na pražském Proseku k Tomiu Okamurovi mladá blondýnka a nejdříve mu ukazuje krabici s dortem. Poté, co ji otevře, celý dezert vezme a hodí ho Okamurovi na hlavu.

Jak je z videa dále patrné, ženu ihned po incidentu zatkne policie, která je v tu chvíli na místě. Účastníci demonstrace na adresu ženy utrousili poznámky, aby ji policisté "Dali obuchem" nebo že je "úplně sjetá".

Aktivisté: To, co říká Okamura, je toxické a nebezpečné

"Anarchistka je součástí kolektivu Biotická Pekařská Brigáda, jež se doslovně inspiruje zahraničním kolektivem Biotic Baking Brigade, který fungoval v Americe v 90. letech minulého století. Ten má na seznamu sestřelených koláčem třeba Billa Gatese, starosty San Franciska Willieho Browna a Gavina Newsoma, ekonoma Miltona Friedmana, bývalého ředitele společnosti Chevron Kena Derra a spoustu dalších," uvádí na svém Facebooku skupina, která za akcí stojí.

"Chceme tento kolektiv či jeho formu akce znovu obnovit. Znovu ztělesnit jeho myšlenky i praktiky politického a morálního vyjádření ve veřejném prostoru a oslovit jimi i ostatní - pobídnout je k podobné či identické politické a aktivistické činnosti ve válce proti mocným a bezohledným. Třeba pomocí koláčů nebo štrúdlů; i když v jiné době, v jiné části světa a s jinými bytostmi," dodávají aktivisté.

Myšlenky Okamury jsou podle nich nebezpečné. "To, co říká, jsou toxické a nebezpečné výblitky toho nejnechutnějšího kalibru plné nenávisti vůči všem, kteří jsou jiní než on. Je to obchodník se strachem a populista, co řekne cokoliv, jen aby si získal a manipuloval masy lidí a aby pak mohl usednout na trůn a z něho vládnout tvrdou rukou," myslí si uskupení.

Okamura: Dort jsem na obličeji neměl, může za to vládní koalice

Sám Okamura řekl, že dort na sobě prý neměl. „Během půl vteřiny zakročili policisté v civilu, o kterých jsem nevěděl. Hlavní lež je, že žádný dort se jim nepodařilo mi do obličeje dát,“ řekl iDNES.cz poslanec a předseda SPD, podle kterého je žena, která s krabicí přišla, „zřejmě podporovatelka Pirátů, protože to jsou anarchisti“.

„Krabici jsem jen pootevřel. Jak ona udělala pohyb odspoda nahoru, tak jí tam pán z ochranky dal ruku. Nepovedlo se jí dát mi to do obličeje. Jenom to vyprsklo. Asistentka mě malinko otřela a s úsměvem jsem pokračoval ve focení,“ uvedl Okamura. Svědčí to o obrovské nervozitě stran Fialovy vládní koalice, protože když nemají program, který můžou nabídnout občanům, tak nastupuje agresivita a násilí. SPD odmítá agresivitu a násilí a chceme, aby Česká republika byla demokratickou zemí,“ myslí si politik.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy