Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Unikátní záběry ze soukromí Vladimíra Putina. Šéf Kremlu s delšími vlasy, lišáckým pohledem a pestrobarevnou šusťákovkou

Ruský prezident Vladimir Putin v devadesátkách.
Zdroj: eXtra.cz/koláž, Yle, Profimedia
+ Dalších 12 fotografií
Unikátní záběry

Sociálními sítěmi momentálně kolují naprosto unikátní záběry ruského prezidenta Vladimira Putina (70). Na začátku devadesátých let odcestoval se svou tehdejší manželkou Ljudmilou a bývalým starostou Petrohradu Anatolijem Sobčakem (†62) do Finska, kde byla pořízena z dnešního pohledu zajímavá retro videa. Putin byl na nich zachycen s delšími vlasy a v pestrobarevné šusťákové soupravě, jak upozornila finská televize Yle.

Ruský prezident Vladimir Putin si své soukromí střeží. Proto když na světlo světa proniknou záběry nebo informace z jeho rodinného života, jedná se o raritu. Velmi unikátní záběry se podařilo získat finským úřadům.

Na počátku devadesátých let do Finska dorazil Putin tehdy ještě jako poradce starosty Petrohradu Anatolije Sobčaka. „Objevily se videozáznamy, které ukazují Vladimira Putina v šusťákové soupravě a s delším účesem na návštěvě Finska na začátku 90. let,“ uvedla finská televize Yle i s několika videi.

Unikátní záběry

„Yle zveřejňuje záběry z tajné cesty do Finska. Exkluzivní záběry ukazují, jak Vladimir Putin hrál stolní tenis, rybařil, házel šipky a hodoval, když byl bývalý špion KGB úředníkem města Petrohradu,“ uvedl dále server.

Kromě Putina byli ve Finsku také jeho tehdejší manželka Ljudmila, s níž se rozvedl v roce 2014, jejich dvě dcery Maria Vladimirovna a Jekatěrina Vladimirovna a také petrohradský starosta Sobčak. Ten zemřel náhle v roce 2000 v pouhých dvaašedesáti letech. Jako příčina úmrtí byl uveden infarkt myokardu, ovšem brzy po smrti se začaly objevovat spekulace, že byl zavražděn, jak napsal Business Insider.

Chaotické devadesátky

Pořízené záběry mají pocházet z ostrova Torsö v korporátní vile finské společnosti Thomesto, která dovážela dřevo do Ruska. Finové informují, že v devadesátých letech byl Putin často na návštěvách ve Finsku.

Devadesátá léta byla pro Rusko velmi chaotická. V roce 1991 se Leningrad změnil na Petrohrad a starostou se stal Anatolij Sobčak s Putinem jako svou pravou rukou. Vladimir Putin působil v pozici vedoucího výboru pro vnější vztahy a byl odpovědný za vazby města s vnějším světem, jak stojí na finském portálu Yle.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy