Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Udřený Rakušan a strhaný ukrajinský velvyslanec vyvedli krásné manželky. Co řešili během soukromé večeře?

Vít Rakušan se svojí manželkou, ukrajinským velvyslancem a jeho ženou.
Zdroj: Instagram Vít Rakušan
+ Další fotografie
setkání

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis mají za sebou náročný měsíc, kdy museli řešit dopady války na Ukrajině a příchod statisíců uprchlíků. Přesto si našli čas na společnou přátelskou večeři v Letenském zámečku společně s manželkami. "Jsou to bezvadní lidé, obdivuhodní, silní. Vlastenci," okomentoval schůzku s ukrajinským párem na svém Instagramu Rakušan.

Oba měli v posledních týdnech napilno. Český ministr vnitra Vít Rakušan i ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis ve dne i v noci řešili následky hrozivé ruské invaze na Ukrajinu. Ta zapříčinila mimo jiné přesun více než tří set tisíc ukrajinských uprchlíků směrem do Česka. Opačným směrem zase putovaly české zbraně.

Jsou to bezvadní lidé

Nyní se však oba pánové i se svými ženami setkali u jiné příležitosti. Během náročné doby si našli čas na společnou večeři v Letenském zámečku po boku svých elegantních manželek. "Pozvali jsme je na večeři a bavili se o vážných i nevážných věcech. Jsou to bezvadní lidé, obdivuhodní, silní. Vlastenci," komentoval společné setkání Rakušan na svém Instagramu. Na fotce je vidět, jak jsou oba pánové unavení, ale v dobré náladě.

Rakušanově ženě Marii, která je nyní na mateřské dovolené to velmi slušelo. Jejich nejmladší Jonáš navíc dnes slaví druhé narozeniny. Kromě toho spolu vychovávají ještě dceru Agátu a syna Matěje.

Ukrajinci v domě Víta Rukašana

Už na počátku války na Ukrajině u sebe doma Rakušanovi ubytovali maminku s dítětem a po pár týdnech za nimi přicestoval i otec, protože patřil na seznam nepřátelských osob vytvořený Ruskem. Ukrajinská rodina se nakonec rozhodla odcestovat do Ameriky.

Rodině jsme zajistili ubytování v Praze, aby mohli být všichni spolu. Do USA odcházejí proto, že tam otec Demetrius dostal pracovní místo na univerzitě,“ vysvětlil tehdy Rakušan pro eXtra.cz s tím, že se nebrání ubytovat další ukrajinské uprchlíky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy