Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Ukrajinka z Rakušanovy debaty: Na rozdíl od ministra vnitra bych více bojovala s dezinformacemi, řekla Kristina

Vít Rakušan a debata bez cenzury.
Zdroj: eXtra.cz/Tomáš Martínek
+ Dalších 10 fotografií
debata

Nedávná debata s Vítem Rakušanem se odehrála v poněkud odlišném duchu. Ministr vnitra totiž do Břevnovského kláštera pozval zástupce Ukrajinců, žijících v Česku. "Splnilo to má očekávání, překvapilo mě, že tu byl překladatel, protože si myslím, že ta společnost uprchlíků z Ukrajiny už česky umí, ale bylo to hezké gesto," uvedla pro eXtra.cz Ukrajinka Kristina Bolechovska.

Debaty bez cenzury Víta Rakušana se většinou nesou v kritickém duchu. Ministr vnitra totiž objíždí regiony, kde dostalo jeho hnutí nejméně hlasů ve volbách. A téměř pokaždé se vášnivé debaty stočily k válce a Ukrajincům v Česku. Lídrovi STAN se nelíbilo, že jsou diskuze vedeny takzvaně "o nich bez nich", a tak v pražském Břevnovském klášteře uspořádal debatu, na kterou pozval zástupce Ukrajinců žijících v České republice.

"Jsme tu v předvečer výročí něčeho šíleného, bezprecedentního: ruské agrese vůči Ukrajině. A Česko stálo za Ukrajinou. Chci slíbit, že budeme pomáhat dál," řekl Rakušan na úvod a dostalo se mu potlesku. "Nepřišel jsem si sem pouze pro potlesk, vím, že řešíte mnoho problémů, a přiznávám, že všechny nebudu umět vyřešit dnes a ani odpovědět na všechny otázky. Ale je tu můj tým, který všechno zaznamenává," dodal vzápětí.

Kristina: Boj s dezinformacemi bychom vzdávat neměli

Většina publika mu tentokrát byla nakloněna. Platí to i pro studentku vysoké školy Kristinu Bolechovskou, která se na debatu přišla podívat. "Mně se to docela líbilo. Jen si myslím, že jak pan Rakušan řekl, že nemáme bojovat s dezinformacemi, ale spíše vzdělávat tu společnost, tak myslím, že je to dobrý krok, ale ten boj s dezinformacemi musí probíhat i nadále. Ta naše mladší generace tomu může vzdorovat lépe než ta starší. Pokud budeme vést boj s tou starší generací a také je vzdělávat a říkat pravdu, tak si myslím, že stejně by se měl zachovat i stát a nevzdat ten boj," myslí si mladá Ukrajinka.

"Splnilo to má očekávání, překvapilo mě, že tu byl překladatel, protože si myslím, že ta společnost uprchlíků z Ukrajiny už česky umí, ale bylo to hezké gesto," dodala pro redakci eXtra.cz Kristina ke svým dojmům z debaty.

Další Rakušanovy debaty už budou opět v klasickém formátu. Ta příští by se měla konat 4. března ve Vyškově.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy