Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

U soudu s Ferim se řešily detaily divokých večírků, novináři museli pryč. Beru antidepresiva, přiznal bývalý politik

+ Dalších 10 fotografií

Kauza bývalého politika a poslance Dominika Feriho, obžalovaného ze znásilnění, pokračuje u Městského soudu pro Prahu 3. Po více než dvou měsících od posledního soudního stání zazněly výpovědi znalců a některých svědků. Mělo jít o partnery dívek, které měl Feri podle obžaloby nedobrovolně přimět k pohlavnímu styku. Vzhledem k citlivosti kauzy se téměř celý den u soudu jednalo za zavřenými dveřmi. Redakce eXtra.cz byla celý den na místě a proces s expolitikem sledovala.

K soudu se Dominik Feri dostavil sice v dobré náladě, jak se svěřil při příchodu novinářům, nicméně příliš sdílný nebyl. Vzhledem k tomu, že minule se stal kvůli sdělení údajů o jedné ze svědkyň terčem drsné kritiky, tentokrát se odmítal jakkoli vyjádřit a veškeré otázky novinářů obratně odmítal. Jeho jediným vyjádřením dne se tak stala věta, že "nebude nic komentovat". Politik dal zřejmě na radu svých právních zástupců. Bývalý politik dorazil v kostkovaném saku, s kloboukem a kufříkem, ve kterém si přinesl mimo jiné sbírku zákonů a doutníčky.

Soud s Dominikem Ferim

Soudkyně poté zavolala Feriho i státní zástupkyni spolu se zmocněnkyní údajných obětí. Na krátkou chvíli mohla Feriho spatřit v soudní síni i veřejnost, nicméně vzhledem k citlivosti výpovědí a skutečností, kterými se soudní znalkyně zabývaly, museli novináři i diváci soud po několika minutách opustit. Mohli se tam však vrátit asi na hodinu a půl dlouhé čtení výpovědí některých Feriho kamarádů a také známých dívek, které měl bývalý poslanec údajně sexuálně obtěžovat.

Svědci z řad kamarádů Feriho i dívek, na kterých se měl zločinu dopustit, tam vypovídali, jaké okolnosti měly večírky, které Dominik Feri často ve svém žižkovském bytě pořádal. Pak přišlo na řadu čtení dvou předchozích svědeckých výpovědí. První ze svědků z kruhu Feriho přátel vypověděl, že v daný večer nic nepřístojného neviděl, Feri se prý s dívkou líbal, další den mu prý Feri vyprávěl, že měl sex.

Rozpor ve výpovědích

Druhá svědkyně policii řekla, že šlo o normální večírek, Feri jí prý v jednu chvíli začal líbat, ona ho ale zastavila. Její kamarádka, která v řízení figuruje jako poškozená, pak zůstala s Ferim sama, další události proto zná z jejího vyprávění. Z první výpovědi podle Feriho vyplývá, že styk s dívkou byl konsenzuální. U druhé je podle něj rozpor mezi tím, jak o večeru vypráví svědkyně a jak poškozená. Feri se vyjadřoval ke každé výpovědi, bylo vidět, že je na proces připraven. Podobně na tom byli i jeho advokáti.

U soudu se Feri mimo jiné prohlásil, že se nadále léčí poté, co se kvůli obviněním a medializaci celého případu pokusil o sebevraždu. "Jsem stále psychiatricky, ambulantně léčen. Beru antidepresiva," řekl podle informací webu Expres.

Soud bude mít další zasedání ve čtvrtek. Podle soudkyně Lenky Hájkové bude na řadě výslech psychoterapeutky, která má v péči jednu z údajných poškozených. Mělo by také dojít na dotazování Dominika Feriho samotným soudním senátem. Z vyjádření Feriho advokátů také vyplývá, že obhajoba bude mít námitky k výpovědi jedné z poškozených, v jejíž výpovědi jsou podle bývalé politické hvězdy trhliny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy