Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

U Babiše v Průhonicích zasahovala policie: Expremiérovi přišel dopis s neznámou látkou

Expremiér v neprůstřelné vestě.
Zdroj: Facebook Andrej Babiš
+ Další 4 fotografie
Vyšetřování

Hasiči a policisté v pátek dopoledne zasahovali v Průhonicích u Andreje Babiše. Expremiérovi totiž někdo podle portálu iDNES zaslal dopis s neznámou látkou. Tu nyní hasiči prověřují v laboratoři. Podle mluvčí hasičů se nikomu nic nestalo.

"Do Průhonic jsme byli povoláni kvůli nálezu neznámé látky, na místě máme chemickou laboratoř, která v okolí provedla kontrolní měření, a v současné chvíli se všichni vracejí zpět na základny,“ sdělila portálu iDNES.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegrová.

Podle mluvčí žádné nebezpečí nehrozí a zároveň nikdo nebyl zraněn. Přesnější informace, například jakou látku dopis obsahoval, zatím policisté ani hasiči neuvedli. Redakce eXtra.cz zároveň expremiéra kontaktovala s žádostí o upřesnění, Babiš se ale do vydání článku nevyjádřil.

Pokus o napadení

Není to poprvé, kdy Babiš čelil podobné siuaci. Ke konci loňského roku na Facebooku uvedl, že se ho pokusil napadnout ozbrojený muž. Útočník s pistolí a nožem byl zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR, řekl Babiš. "Včera sem přišel takovejhle borec a chtěl mě napadnout," uvedl tehdy ve videu nynější expremiér a ukázal fotografii, na které byla vidět pistole, nůž či vrhací hvězdice. "Policie ho zpacifikovala na vrátnici," dodal Babiš.

Muž je podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, a pokud bude odsouzen, hrozí mu až šestiletý trest odnětí svobody. Krátce po incidentu byl umístěn v lékařském zařízení v Bohnicích, kde byly zadány znalecké posudky z oboru zdravotnictví, uvedl na konci roku pro ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy