Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Strach o Donalda Trumpa. Spletl si Bidena s Obamou a zapomněl druhou světovou válku. Řeší se demence

Donald Trump si spletl Bidena s Obamou a zapomněl druhou světovou válku. Řeší se demence
Zdroj: Profimedia/Showpix/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
zdraví

Donald Trump svou kampaň proti Bidenovi před posledními prezidentskými volbami založil na tom, že je jeho konkurent příliš starý a úřad prezidenta nebude schopen vykonávat dobře. Teď se mu ale jeho taktika vrací v plné síle. V posledních týdnech se totiž začal nápadně často přeříkávat, několikrát uváděl mylné informace a celkově zřejmě není ve své kůži. V kuloárech a zahraničních médiích se šušká o postupující demenci.

Donald Trump na tom není zrovna dobře. Vypovídá o tom větší množství přešlapů, kterých se Trump jako ostrý, ale poměrně přesný řečník dříve nedopouštěl. O jeho stále častějších přeřeknutích píše celá řada webů a účtů na Twitteru. Yahoo News třeba připomínají, jak zaměnil vůdce Severní Koreje Kim Čong-Una za Si Ťin-Pchinga, vůdce Číny.

"Kim Čong-un vede 1,4 miliardy lidí a o tom, kdo je šéf, není pochyb. A chtějí, abych řekl, že není inteligentní muž," řekl Trump na adresu Číny a zřejmě si spletl vůdce. Není to ale zdaleka jediná chyba, kterou v posledních týdnech udělal. Nedávno také při jednom z projevů přisoudil Maďarsku hranici s Ruskem, kterou ale tyto dvě země rozhodně nesdílejí. Maďarského prezidenta Orbána si také spletl s tureckou hlavou státu Erdoganem.

Spletl si Bidena i světovou válku

Několikrát si dokonce při svém útoku na administrativu prezidenta Bidena spletl spolupracovníky současného prezidenta s Obamovými. Prohlásil také, že Obamu porazil při volbách v roce 2016, ve kterých však soupeřil s Hillary Clintonovou. V souvislosti s Bidenem také prohlásil, že se snaží zatáhnout svět do "druhé světové války", která přitom již skončila před více než sedmdesáti lety. Z invaze do Iráku pak obvinil Jeba Bushe, bývalého guvernéra Floridy a bratra tehdejšího prezidenta George Bushe, kterého měl Trump zřejmě na mysli.

Komentátoři se tak oprávněně ptají, zda je s Donaldem Trumpem, který při kampani Bidenovi kvůli jeho nepřílišné rychlosti vymyslel přezdívku "Sleepy Joe" (ospalý Joe, pozn. red.), vše v pořádku. Možná to teď bude právě on, kdo bude muset prokazovat své schopnosti a kondici.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy