Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Třináctiletý chlapec na Chebsku ubodal svou babičku: Zasadil jí 42 ran, prý ho ponižovala

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
Vražda

Teprve třináctiletý hoch stanul před speciálním soudem v Chebu. Jak informovaly Novinky, v únoru loňského roku měl brutálně ubodat svou vlastní babičku. „Nezletilý se dopustil činu jinak trestného, kdy svým jednáním naplnil znaky zločinu vraždy,“ informovala soudkyně Pavlína Müllerová.

Nezletilý hoch se dopustil obzvlášť krutého činu. V malé obci na Chebsku v únoru minulého roku ubodal k smrti vlastní babičku. Nyní hoch stanul před speciálním soudem.

„Nezletilý se dopustil činu jinak trestného, kdy svým jednáním naplnil znaky zločinu vraždy. V daném případě se tak jeví nezbytné mu uložit nejpřísnější formu výchovného opatření, aby získal potřebný náhled na nepřípustnost podobného jednání,“ informovala podle Novinek soudkyně Pavlína Müllerová.

Ubodal ji kuchyňským nožem

Chlapec měl ve škole vynikající prospěch a učitelé ho hodnotili jako přemýšlivého a velice inteligentního. Proto všechny tento incident překvapil. V únoru loňského roku doprovázel svou opilou čtyřiapadesátiletou babičku z rodinné oslavy do jejího domu. „Došlo ke slovní hádce mezi ním a jeho babičkou, která ho pod vlivem alkoholu dlouhodobě ponižovala a urážela. Zaútočil na ni kuchyňským nožem a dvaačtyřicetkrát ji zasáhl do různých částí těla. Rány mířily na hlavu, do krku, hrudníku, břicha, zad a nohou,“ popsali kriminalisté.

U soudu chlapec popsal, co ho k činu vedlo. „Říkala, že nic nedokážu, a nadávala mi do debilů. Chtěla mi dát facku, tak jsem popadl nůž a sekl ji do ruky. Začala do mě kopat a v tom okamžiku jsem ji bodl do hrudníku. Řvala bolestí a znovu mě sprostě urážela. Bouchlo to ve mně a začal jsem do ní sekat jako sekerou,“ nechal se slyšet.

Babička pila a byla agresivní

Mladík uvedl, že babička hodně pila a následně byla agresivní a urážela ho. Také příbuzní potvrdili, že měla žena dlouhodobé problémy s alkoholem.

Podle soudních znalců chlapec nemá zvýšený sklon k agresivitě. „Lze ho popsat jako sebestředného, rozmazleného s určitou háklivostí na sebe a omezenou schopností přijímat kritiku. Je citlivý na nedostatek respektu a na zpochybňování,“ uvedli znalci.

Podle tehdejších informací webu iDNES.cz se případ odehrál v Podhradí nedaleko Chebu. Chlapec byl po činu umístěn do dětské léčebny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy