Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Čtyřiatřicetiletý Čech se utopil před očima malého syna: Chlapečka nakonec z vody vytáhli včas

Rakousko nabízí krásná místa na odpočinek.
Zdroj: pixabay
tragédie

Během sobotního dopoledne došlo k tragickému úmrtí 34letého Čecha na plovárně na jezeře Obertrumer See v rakouské obci Seeham. Incident se stal před očima jeho šestiletého syna. Informaci potvrdila rakouská policie i česká diplomacie. O události informoval například web iRozhlas.cz.

Dle prohlášení salzburské policie si svědci všimli malého chlapce ve vodě, který měl potíže udržet se nad hladinou. Po nějakém čase, komplikovaném jazykovou bariérou, zjistili, že nedaleko něj se rovněž topí jeho otec. Toho se už ale bohužel zachránit nepodařilo.

Vodní záchranáři následně lokalizovali tělo 34letého Čecha asi 30 metrů od břehu v hloubce zhruba šesti metrů. Přes veškeré snahy o jeho oživení se muže zachránit nepodařilo, napsal iRozhlas.cz.

Otec se synem byli na dovolené

Šestiletého chlapce, který před svými zraky právě přišel o otce, se ujal krizový tým s asistencí tlumočníka. Podle policejních informací byla dvojice v Seehamu na krátké dovolené.

„Můžeme potvrdit smrt českého občana v Rakousku. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s policií a s blízkými českého občana,“ sdělila ČTK vedoucí komunikace s médii ministerstva zahraničních věcí Mariana Wernerová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy