Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tři čeští lyžaři zahynuli v Kyrgyzstánu. Tragicky zemřeli při pádu laviny

Neštěstí v Kyrgyzstánu: Při pádu laviny zemřeli tři čeští lyžaři
Zdroj: Se souhlasem Horské služby
tragédie

Obrovská tragédie se stala v Kyrgyzstánu v soutěsce Jyrgalan. Přišli při ní o život tři čeští turisté, kteří vyrazili za lyžováním. Tragicky zahynuli při pádu laviny. Informovala o tom ČTK s odvoláním na úřady středoasijské země. Měli být součástí 23členné skupiny, ve které měli být i Slováci. 

V Kyrgyzstánu se stalo obrovské neštěstí. Při pádu laviny tam zahynuli tři čeští turisté, kteří se vydali lyžovat do turisticky oblíbené oblasti Issyk-kul. O jejich úmrtí informovala ČTK s odvoláním na úřady středoasijské země. Celkem mělo být ve skupině 23 lidí, mimo jiné i Slováci.

Identita obětí je známa

„Můžeme potvrdit, že na hranicích Kyrgyzstánu a Kazachstánu zemřeli tři čeští občané po sesuvu laviny. Naši diplomaté v Astaně jsou v kontaktu s tamními úřady a cestovní kanceláří,“ řekla Mariana Wernerová z odboru komunikace českého ministerstva zahraničí.


Agentura TASS nejdříve informovala o čtyřech obětech, následně byl počet upřesněn na tři. Podle Stalbeka Usubakunova, mluvčího krajského policejního oddělení, si turisté přijeli zalyžovat, a to ve 23členné skupině. Někteří z nich mají být i Slováci. „Přijeli lyžovat. Identita obětí je známa,“ dodal Usubakunov.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy